Wiadomości z Garwolina

Modernizują drogi i składają wnioski na kolejne

Dodano:
garwolin - Modernizują drogi i składają wnioski na kolejne

Władze powiatu garwolińskiego i senator Maria Koc podsumowali inwestycje, które powiat wykonał w 2021 i 2022r. Starosta garwoliński poinformował, że powiat składa wnioski o kolejne dofinansowania. Sprawdź plany inwestycyjne powiatu.

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się w tym tygodniu w Starostwie Powiatowym, senator Maria Koc, starosta garwoliński Mirosław Walicki i przewodniczący rady powiatu garwolińskiego podsumowali inwestycje, które samorząd przeprowadził dzięki rządowemu wsparciu.
- Niedawno zakończył się kolejny nabór w ramach Polskiego Ładu i też wiele wniosków zostało złożonych. Miejmy nadzieję, że również te wnioski zostaną pozytywnie rozpatrzone, w taki sposób jak to miało miejsce w ubiegłym roku, kiedy samorządy z powiatu garwolińskiego były największym beneficjentem Polskiego Ładu na Mazowszu (…) pozyskały ponad 130 mln zł na inwestycje. Żaden inny powiat na Mazowszu tylu środków z Polskiego Ładu na Mazowszu nie pozyskał - mówiła senator Maria Koc.

Kadencja pod znakiem inwestycji drogowych
- Od 2019r. ta kadencja samorządu powiatowego stała pod znakiem inwestycji drogowych – mówił na konferencji Mirosław Walicki.
W 2021r. na około około 14 km dróg powiatowych, samorząd pozyskał z różnych źródeł ponad 8 mln dofinansowania z różnych źródeł oraz podpisano kolejną umowę na następne 2 km za kwotę prawie 3 mln zł w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Roboty drogowe były w ubiegłym roku realizowane w miejscowościach: Brzegi, Gocław, Garwolin – Targowa, Huta Żelechowska, Korytnica, Kruszówka, Mariańskie Porzecze, Nieciecz, Parysów, Pilawa, Podwierzbie, Puznówka, Ruda Tarnowska, Sokół, Taluba, Wicie, Wola Miastkowska, Zakrzówek, Zakrzew.

REKLAMA:


Z Polskiego Ładu powiat otrzymał wsparcie 17 mln, ale nie może na razie wyłonić wykonawcy w przetargu. - Są problemy… zarówno z cenami jak i z terminami realizacji inwestycji. Staramy się z nimi zmierzyć. Pierwszy przetarg przerósł nasze oczekiwania i znacznie przekraczał możliwości finansowe. W tej chwili ogłosiliśmy kolejny przetarg. Mam nadzieję, że zmieniając pewne parametry jesteśmy w stanie ten przetarg rozstrzygnąć. Termin mamy do 27 maja, więc nawet jeśli ten przetarg nie wyjdzie, będziemy ogłaszać kolejny. Wierzymy, że te przetargi zostaną rozstrzygnięte, tak żeby te 17 mln spożytkować, plus nasz wkład własny - to też będzie realizacja inwestycji w 7 gminach - zaznaczył starosta.

Na koniec tego roku powiat otrzymał z Rządowego Fundusz Dróg Samorządowych wsparcie na realizację inwestycji drogowej w Czyszkówku. - Mam nadzieję, że będzie wyłoniony wykonawca i ta inwestycja się niedługo rozpocznie – zaznaczył Walicki.

Powiat złożył kolejne wnioski o dofinansowanie

Rok 2022 to kolejne nabory w ramach Polskiego Ładu. - Zdecydowaliśmy się po raz kolejny złożyć wnioski na inwestycje drogowe (...) W myśl takiego programu 5, 10, 15 złożyliśmy jeden wniosek na 5 mln, drugi na 10 i trzeci na 15 mln zł. Wniosek na 5 mln jest o droga Garwolin – Reducin – Górzno - Samorządki, od Reducina do Górzna z miejscowością Górzno. Wniosek na 10 mln to kompleksowa budowa i przebudowa infrastruktury drogowej na terenie powiatu garwolińskiego  – droga z mostem w miejscowości Oziemkówka i wniosek na 15 mln zł – przebudowa drogi powiatowej Garwolin - Ruda Talubska – Łaskarzew - Polik – Maciejowice - tj. Łaskarzew ul. Garwolińska - poinformował Walicki.

Powiat w ramach tzw. „rezerwy premiera” złożył dwa wnioski – jeden na drogę powiatową Parysów-Puznówka-Jaźwiny na około 8 mln oraz na modernizację ogrzewania w ZS w Mietnem. Samorządowcy oczekują wsparcia wysokości 3,2 mln zł.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.