Wiadomości z Garwolina

Zorganizowali kiermasz by pomóc Ukrainie

Dodano:
garwolin - Zorganizowali kiermasz by pomóc Ukrainie

Zimną niedziele 3 kwietnia w Łąkach i Górznie ocieplił Charytatywny Kiermasz Wielkanocny na rzecz pomocy Ukrainie zorganizowany przez Szkolne Koło Wolontariatu Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Łąkach prowadzone przez Ewę Ornat.

Społeczność miny Górzno wie jak pomagać. 3 kwietnia w Łąkach i w Górznie obyły się Charytatywne Kiermasze wielkanocne, z których dochód został przeznaczony na pomoc Ukraińcom.
 
W akcję włączyła si dyrektor SP w Łąkach Beata Borkowska, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz Koło Gospodyń Wiejskich  w Łąkach. Przepiękne palmy, drzewka wielkanocne, stroiki świąteczne, kurczaczki inne ozdoby wielkanocne wykonane własnoręcznie przez nauczycieli i dzieci zdobić będą  stoły w Dzień Zmartwychwstania: przepyszne ciasta pieczone przez rodziców (baranki przez panią dyrektor), chleb i pierogi robione przez gospodynie staną się rozkoszą dla podniebienia. Fundusze w całości poprzez Fundację Świętego Mikołaja, z którą współpracuje wolontariat zostaną przekazane na rzecz pomocy Ukrainie.

REKLAMA:


"Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr, które posiada, ale jego czynów. Nie ważne jest to co się ma, ale czym się dzieli z innymi" - te słowa Jana Pawła II  są myślą przewodnią naszych wolontariuszy, którzy nie bojąc się chłodu poświęcili swój czas na rzecz pomocy drugiemu człowiekowi – zaznacza jedna z organizatorek wydarzenia Ewa Ornat.

Opiekun koła wraz z dziesiątką dzielnych wolontariuszy dziękuje  wszystkim, którzy pomogli w organizacji tego kiermaszu oraz przede wszystkim mieszkańcom Łąk, Chęcin, Górzna, którzy swoją hojnością wsparli ten szczytny cel.          


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 13

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.