Wiadomości z Garwolina

W Ekonomiku realizują międzynarodowy projekt unijny E-STEPS

Dodano:
garwolin - W Ekonomiku realizują międzynarodowy projekt unijny E-STEPS

Z myślą o rozwijaniu szeroko rozumianych kompetencji społecznych, tak pożądanych na rynku pracy, dzięki inicjatywie pdyrektor Marzeny Tudek uczniowie Technikum nr 1 w Zespole Szkół nr 1 im. Bohaterów Westerplatte przystąpili do kolejnego projektu międzynarodowego E–Steps (E–Skills Training on Employability Practices&Solutions) w ramach programu Erasmus Plus.

Koordynatorem programu jest Stowarzyszenie „Euro Lider” z Lublina, pozostali partnerzy to: ERIFO z Rzymu, Valencia Inno Hub z Walencji, Know and Can Association z Sofii, University of Maribor z Mariboru. Projekt E–STEPS zakłada zwiększenie mobilności zawodowej uczniów szkół zawodowych z pięciu krajów UE poprzez zdobycie przez nich wiedzy i umiejętności w zakresie kompetencji miękkich oraz podniesienie jakości pracy nauczycieli.

W marcu odbyły się warsztaty podnoszące kompetencje uczniów z zarządzania zdrowiem psychicznym. Ponadto uczniowie zdobyli kluczową wiedzę na temat polskiego rynku pracy. Zajęcia prowadziła psycholog Małgorzata Mitura–Cegłowska oraz nauczyciele oddelegowani do realizacji projektu doradca zawodowy Agnieszka Karwowska i zawodowiec Jolanta Konarzewska.

REKLAMA:


W trakcie zajęć uczniowie testowali innowacyjne narzędzie w postaci stworzonej platformy e-learningowej, która ma służyć samokształceniu. Ponieważ projekt  zakłada trwałe zmiany w sposobie funkcjonowania młodych ludzi na rynku pracy, co przyczyni się do ich zwiększania mobilności oraz uzyskania satysfakcjonującej pracy.

W ramach projektu odbyła się również, 30 marca 2022 roku, pierwsza konferencja upowszechniająca, w której uczestniczyli dyrektorzy i nauczyciele szkół ponadpodstawowych zawodowych. Nauczyciele zapoznali się z platformą e-learningową, która pozwoli wypełnić istniejącą w szkolnictwie zawodowym lukę kompetencyjną zawiązaną z umiejętnościami miękkimi niezbędnymi na rynku pracy takimi jak: zarządzanie ścieżkę kariery, samo refleksja (mocne i słabe strony, wartości, zainteresowania) w tym samoocena i pewność siebie, inteligencja emocjonalna, zarządzanie swoim zdrowiem psychicznym (odporność na stres, rezyliencja), budowanie relacji i networking. Spotkanie prowadziła prezes Stowarzyszenia „Euro Lider” psycholog Małgorzata Mitura–Cegłowska oraz IT menager Sebastian Winek.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 18

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Nicola Kargul (, #IP db30a94cb9) Odpowiedz

każda współpraca z brukselą oddala nas od niepodległości i suwerenności. należy natychmiast zakończyć wszelkie erasmusy i temu podobne. mam nadzieję, że minister Czarnek zajmie się sprawa jak najszybciej.

Nicola (, #IP 1e91010ce7) Odpowiedz

Noicola, nie wiem co bierzesz ale podziel sie, widze, że faza niezła :)

Ona (, #IP 1235543fd5) Odpowiedz

Widac tvpis przynosi efekty