Wiadomości z Garwolina

Nieletni przyłapani na kradzieży odpowiedzą przed sądem

Dodano:
garwolin - Nieletni przyłapani na kradzieży odpowiedzą przed sądem

Młodzi ludzie nie są bezkarni. Nieletni powinni pamiętać, że im również grożą konsekwencje popełnianych czynów zabronionych. Będą się mogli o tym przekonać dwaj nastolatkowie, którzy w ostatnim czasie zostali ujęci na kradzieży w jednym ze sklepów na terenie powiatu garwolińskiego. Ich sprawa trafi do sądu rodzinnego.

Wczoraj policjanci interweniowali w związku z kradzieżą sklepową. W jednym z marketów na terenie powiatu funkcjonariusze zastali pracowników sklepu oraz dwóch nastolatków w wieku 15 i 16 lat. Nieletni zostali ujęci na kradzieży. Ujawniony skradziony towar osiągał wartość około 200 złotych, a stanowiły go artykuły spożywcze i przemysłowe. Towar w stanie nienaruszonym wrócił na sklepowe półki. Nieletnich przekazano prawnym opiekunom, a informacja o popełnionym przez nich czynie trafi do sądu rodzinnego.

REKLAMA:


Młodzież często nie zdaje sobie sprawy, że ich drobne przewinienia mogą być dostrzeżone i nieść ze sobą przykre następstwa. Jedna nieodpowiedzialna decyzja czy chwilowy impuls może skutkować przykrymi konsekwencjami. Każda ujawniona przez pracowników sklepu kradzież jest zgłaszana policjantom.

Funkcjonariusze apelują też do rodziców, aby zwracali uwagę na to, gdzie i jak spędzają czas ich dzieci. Warto porozmawiać z nimi o poszanowaniu czyjejś własności, aby uniknąć możliwych konsekwencji prawnych.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.