Wiadomości z Garwolina

Jeden wpadł podczas legitymowania, drugi został ujęty na kradzieży

Dodano:
garwolin - Jeden wpadł podczas legitymowania, drugi został ujęty na kradzieży

Z pozoru zwyczajna czynność legitymowania zakończyła się zatrzymaniem mężczyzny, który miał do odbycia prawie 10 miesięcy kary pozbawienia wolności. Inny poszukiwany wpadł w ręce dzielnicowych, ponieważ dopuścił się kradzieży w jednym z marketów. Osób zatrzymanych przez policyjnych patrolowców i dzielnicowych, którzy ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości było w ostatnim czasie więcej.

Policjanci codziennie na podstawie posiadanych informacji sprawdzają miejsca, w których według ich wiedzy mogą przebywać osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości. W trakcie swojej służby, legitymując osoby, ustalają ich status w policyjnych systemach i sprawdzają, czy są poszukiwane. Zdarza się jednak, że poszukiwani zatrzymywani są w mniej oczywistych sytuacjach.

Na początku tygodnia podczas obchodu swojego rejonu służbowego dzielnicowi ujawnili osobę, która okazała się być poszukiwana. Mężczyzna przebywał w Garwolinie, a poszukiwała go komenda w Nowym Dworze Mazowieckim zgodnie z wydanym przez Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa nakazem doprowadzenia do zakładu karnego. Miał tam odbyć karę kilku dni pozbawienia wolności. W związku z tym, że mężczyzna okazał dzielnicowym dowód wpłaty grzywny w kwocie kilkuset złotych, policjanci zwolnili go po dokonaniu niezbędnych ustaleń i sporządzeniu wymaganej dokumentacji.

REKLAMA:


W miniony wtorek policjanci Zespołu Prewencji z Górzna zatrzymali innego mężczyznę na podstawie nakazu doprowadzenia do zakładu karnego. Miał on zasądzoną 8 miesięcy pozbawienia wolności za popełnione przestępstwa kradzieży w warunkach recydywy i łamanie sądowych orzeczeń. Wczoraj po południu, podczas legitymowania mężczyzny, Policjanci z Posterunku Policji w Łaskarzewie sprawdzili też w policyjnych systemach jego status. Okazało się, że miał on do odbycia zasądzoną łączną karę 287 dni pozbawienia wolności za popełnione przestępstwa i wykroczenia.

Wczoraj policjanci zostali również wezwani na interwencję, gdzie w jednym z marketów na terenie Garwolina ujęto sprawcę kradzieży. Podczas wykonywania policyjnych czynności okazało się, że mężczyzna był poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Garwolinie w celu ustalenia miejsca pobytu. Zanim policjanci zwolnili mężczyznę, wykonali niezbędne czynności i sporządzili odpowiednią dokumentację. Na mężczyznę nałożono także mandat za popełnione wykroczenie kradzieży mienia.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.