Wiadomości z Garwolina

Dom Kultury i Biblioteka w Łaskarzewie przejdą termomodernizację

Dodano:
garwolin - Dom Kultury i Biblioteka w Łaskarzewie przejdą termomodernizację

Duże zmiany czekają Dom Kultury i Bibliotekę w Łaskarzewie. Budynek przejdzie termomodernizację. Pomogą środki z UE. Decyzją zarządu województwa mazowieckiego inwestycja otrzyma dofinansowanie w ramach RPO WM 2014-2020. Dziś umowę w tej sprawie podpisali członkinie zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc i Janina Ewa Orzełowska oraz beneficjenci.


Remont placówki kulturalnej w Łaskarzewie

Budynek, w którym mieści się Dom Kultury i Biblioteka wymaga remontu, docieplenia ścian i prac związanych z termomodernizacją. Dzięki środkom europejskim wymienione zostaną okna i drzwi zewnętrzne, ocieplone zostaną ściany zewnętrzne oraz stropy i stropodachy. Kolejnym etapem będzie wymiana instalacji centralnego ogrzewania na nową oraz montaż pompy ciepła i kotła kondensacyjnego.
Projekt będzie finansowany ze środków Osi priorytetowej XII „REACT-EU dla Mazowsza”.
Całkowita wartość projektu to 1 704 116,28 zł, a kwota dofinansowania: 995 159,33 zł.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.