Wiadomości z Garwolina

Już jutro Żelechów podejmie wyzwanie…

Dodano:
garwolin - Już jutro Żelechów podejmie wyzwanie…

Po raz kolejny z parafii pw. ZNMP w Żelechowie wyruszy EDK. To wielkie wyzwanie – przejście ponad 40 km nocą, w samotności i skupieniu. Będzie to czas wyjątkowej osobistej modlitwy, walki z własnymi słabościami tymi fizycznymi, ale przede wszystkim czas walki o siebie – o swoje wewnętrzne piękno!

Ekstremalna Droga Krzyżowa rozpocznie się 8 kwietnia Mszą świętą w intencji uczestników o godz. 18:00 w kościele parafialnym w Żelechowie. Zaraz po niej uczestnicy wyruszą na wyjątkowa trasę.
Samotnie, w niewielkiej grupie, w skupieniu. Bez rozmów i pikników.
Pojawi się na pewno ból, cierpienie i zmęczenie – ale warto podejmować ten trud, by spotkać się z Bogiem.

W tym roku w Żelechowie uczestnicy mają do wyboru 3 trasy:
św. Matki Teresy - 42 km
św. Antoniego - 41 km
bł. Pierra Giorgio Frassati - 26 km

Trasa krótka nie jest uwzględniona w systemie na stronie internetowej edk.org.pl, ale organizatorzy proszą, aby każdy kto zamierza ją przebyć zapisał się na jedną z dwóch dostępnych.

REKLAMA:


EDK to czas na stworzenie przestrzeni na spotkanie i rozmowę z Bogiem. Ci, którzy ją przeszli mówią, że było to wyzwanie, głębokie przeżycie, doświadczenie własnej słabości i chociaż ułamka ciężaru, jaki dźwigał Jezus podczas Swojej Drogi. Bo inaczej patrzy się na Jego cierpienie z ciepłej ławki w kościele, inaczej gdy na stopach pojawiły się odciski, nogi stają się ciężkie, raz po raz targane są skurczami, a do końca trasy pozostało jeszcze kilka lub kilkanaście kilometrów… TO TRZEBA PRZEŻYĆ.

Zakończeniem będzie stacja Zmartwychwstania – przy kościele parafialnym w Żelechowie, ale to zmartwychwstanie ma się dokonać w sercach uczestników EDK – pokonanie siebie i narodzenie się na nowo….

Rejestracja internetowa uczestników na: https://www.edk.org.pl
Pakiety można nabyć w piątek 8 kwietnia od godz. 17.30 przed głównym wejściem do świątyni. Koszt pakietu wynosi 25 zł.

UWAGA: Należy pamiętać, że udział w EDK ma charakter indywidualnej praktyki religijnej, każdy uczestnik wyrusza w trasę na własną odpowiedzialność.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.