Wiadomości z Garwolina

Nie zapłacił za wózek pełen zakupów. Trafił do policyjnego aresztu

Dodano:
garwolin - Nie zapłacił za wózek pełen zakupów. Trafił do policyjnego aresztu

Policjanci patrolowo-interwencyjni z Garwolina zatrzymali 38-latka, który w jednym z marketów ukradł artykuły spożywcze, monopolowe i przemysłowe. Mężczyzna chciał uciec z wózkiem wypakowanym po brzegi towarem, wartym blisko 1300 złotych. Tę próbę udaremnili pracownicy ochrony, a następnie złodzieja zatrzymali policjanci. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna odpowiedzialny jest także za inne przestępstwa, za które grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w minioną środę (06.04.) po południu w jednym z garwolińskich marketów. Mężczyzna krążył po sklepie „robiąc zakupy”. W pewnym momencie pracownicy zauważyli jak z pełnym koszem produktów spożywczych, monopolowych i przemysłowych mija linię kas, nie płacąc za towar w wózku i opuszcza placówkę handlową. Złodziej został ujęty, a po chwili w sklepie zjawił się policyjny patrol, który zatrzymał mieszkańca powiatu garwolińskiego. Wartość towaru, za który mężczyzna nie zapłacił wyniosła blisko 1300 złotych.

REKLAMA:


Artykuły trafiły z powrotem na sklepową półkę, a 38-latek do policyjnej celi. W trakcie wykonywania czynności funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna odpowiedzialny jest także za inne przestępstwa. Z akt innej sprawy i zgromadzonego przez policjantów materiału dowodowego wynika, że podejrzany przywłaszczył znaleziony telefon i portfel wraz z dokumentami oraz pieniędzmi. Dodatkowo dopuścił się przestępstwa, związanego włamaniem na konto bankowe przy nieuprawnionym użyciu karty płatniczej. Mężczyzna bowiem używał znalezionej karty bankomatowej, dokonując transakcji podczas zakupów w sklepach.

W efekcie policjanci przedstawili 38-latkowi zarzuty kradzieży, przywłaszczenia mienia oraz kradzieży z włamaniem. Teraz o jego dalszych losach zdecyduje sąd. Grozi mu nawet 10 lat pozbawienia wolności.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Irokez (, #IP f909846273) Odpowiedz

Patologia nie wyginie!Widać, że na oglądał się filmów pt.Głupi i Głupszy i przeniósł to do realu. :)

Leopolda z Gruszczyna (, #IP 93bedc0de9) Odpowiedz

Nie podali narodowosci, rasy i karnacji skory. Niedociagniecjem jest niepodanie informacji o statusie kodu QR -/przed/szczep.##