Wiadomości z Garwolina

Trwa Ekstremalna Droga Krzyżowa 2022

Dodano:
garwolin - Trwa Ekstremalna Droga Krzyżowa 2022

Kilkaset osób z parafii powiatu garwolińskiego bierze udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, która wyruszyła z Sulbin.

Ból, zmęczenie, modlitwa i kilkadziesiąt kilometrów przebytych nocą w samotności. W tym roku w kilkuset miejscach w całej Polsce odbywa się dwunasta edycja Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. 8 kwietnia w Sulbinach, EDK wyruszyła po raz kolejny i zabrała na szlak kilkaset osób, mimo niepewnej pogody.
Ekstremalną Drogę Krzyżową rozpoczęła msza święta w parafii św. Jana Pawła II w Sulbinach o godzinie 21:00. Potem wierni wyruszyli w trasę, podczas której modlą się i rozważają drogę krzyżową. Start EDK odbył się w dobrych warunkach, ale aktualnie pada deszcz.

REKLAMA:


Niech ta Miłość was przemieni

Podczas piątkowej mszy świętej, proboszcz parafii pw. Świętego Jana Pawła II w Sulbinach ks. Leszek Dąbrowski wzywał wiernych, by zapragnęli przemiany w swoim życiu.

- Dlaczego czekaliśmy rok? By magnes, opaskę przywiesić jako trofeum życiowe, jako pewien sukces i osiągniecie? A może serce rwało się z tęsknotą do przemiany, o którą woła Bóg? Bo droga, którą dzisiaj podejmiecie jest niezwykła. Jest to droga krzyżowa, a więc droga za Jezusem, droga naznaczona jego krzyżem – mówił duchowny.

- Dlaczego na nią wychodzicie? Chciałbym aby w Waszym sercu pojawiło się jedno wielkie pragnienie, aby stać się pięknym człowiekiem. Norwid w „Promethidionie” pisał: Cóż wiesz o pięknem? Kształtem jest Miłości. Bo piękno na to jest, by zachwycało do pracy - praca, by się zmartwychwstało.”
Podejmujecie trud tej drogi z wielką nadzieją w sercu, że Bóg w odpowiedzi na ten trud, naszą modlitwę, na to co zrodzi się w sercu odpowie wielka miłością i ta miłość przemieni was - zaznaczył ksiądz.

Wierni mieli tej nocy do wyboru 3 trasy: Św. Jose - czerwona 43 km, św. Stanisława Kostki - niebieska 46 km i  Bł. Męczenników Podlaskich - żółta 21 km. Większość osób wybrała trasę Św. Jose.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 65

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.