reklama

Łódką po Różanej w Garwolinie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Łódką po Różanej w Garwolinie - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z GarwolinaUlica Różana w Garwolinie po roztopach i większych opadach deszczu na odcinku kilkudziesięciu metrów jest zalewana wodą. Problem miał powstać niedawno, po modernizacji ul. Asnyka. Miasto Garwolin pod koniec lutego obiecywało, że zajmie się problemem. Na razie nic się nie zmieniło. Mieszkańcy Działek są już nieco zirytowani sytuacją, ale dobry humor ich nie opuszcza. Niedawno zrobili sobie zdjęcia na ul. Różanej, podczas ''łowienia ryb''.
reklama


- Miejsce uwidocznione na zdjęciach jest miejscem najniższym, do którego spływają wody z sąsiadujących posesji. Problem się nasilił po wykonaniu modernizacji ulicy Asnyka. Urzędnicy miejscy na bieżąco monitorują sytuację. Urząd Miasta Garwolina informuje, że zostaną podjęte działania zmierzające do wykonania tymczasowego odwodnienia tego odcinka. Docelowe rozwiązania techniczne odwodnienia tego tego fragmentu ulicy będą realizowane przy kolejnym etapie modernizacji ulicy Różanej – informował pod koniec lutego Wojciech Zalewski, p.o. kierownika Wydziału Techniczno – Inwestycyjnego w UM Garwolin.
@@@
Urzędnik twierdził, że problem zalewania jednej z posesji przy skrzyżowaniu nie leży po stronie miasta.
- Problem zalewania posesji w Urzędzie znany od kilku lat nie jest związany z odwodnieniem ulicy. Podczas przeprowadzonych oględzin posesji w dniu 24 czerwca 2020r. nie stwierdzono, aby zalewanie spowodowane było przez udział osób trzecich oraz stwierdzono, że właściwe będzie zlecenie przez właścicieli posesji specjalistycznej firmie wskazania rozwiązań technicznych zapobiegającym podtopieniu nieruchomości i wykonanie tych prac we własnym zakresie, gdyż miasto Garwolin nie może finansować tego typu przedsięwzięć na gruntach prywatnych – zaznacza Wojciech Zalewski.

W ubiegłym tygodniu pytania od Kuriergarwolinski.pl w sprawie Różanej, ponownie trafiły UM Garwolin. Czy UM podejmie interwencję?

zdjęcia: Czytelnik Jakub

reklama
reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
reklama
logo