Wiadomości z Garwolina

Policyjna kontrola wymogła na poszukiwanym zapłatę zaległej grzywny

Dodano:
garwolin - Policyjna kontrola wymogła na poszukiwanym zapłatę zaległej grzywny

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego garwolińskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę, który łamał przepisy i kierował autem pomimo aktywnych zakazów sądowych. Mężczyzna był do tego poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu i do odbycia zastępczej kary pozbawienia wolności za nieuregulowanie wcześniejszych grzywien. W efekcie policyjnej kontroli mężczyzna zapłacił zasądzoną kwotę ponad 5 tys. zł. Za przestępstwo niestosowania się do orzeczonych przez sąd środków karnych grozi mu kara

do 5 lat więzienia.Wczoraj po południu policjanci ruchu drogowego patrolowali drogi w gminie Trojanów. O godz. 17:30 w Podebłociu zatrzymali do kontroli drogowej osobową dacię, której kierowca przekroczył dozwoloną prędkość. Za kierownicą auta siedział 47-letni mieszkaniec powiatu ryckiego. Szczegółowa kontrola wykazała, że mężczyzna ma 2 aktywne sądowe zakazy kierowania pojazdami. Policjanci uniemożliwili mężczyźnie dalszą jazdę. W trakcie policyjnych czynności funkcjonariusze ustali, że 47-latek jest też poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu. Ponadto mieszkaniec powiatu ryckiego nie uregulował zasądzonych grzywien za popełnione w przeszłości wykroczenia i przestępstwo z art. 244 kk, dlatego był poszukiwany do odbycia zastępczej kary pozbawienia wolności w łącznym wymiarze 129 dni.

W efekcie policyjnej kontroli mężczyzna wpłacił zaległą grzywnę w kwocie ponad 5 tys. zł. na konto sądu w Lublinie. Nie ominą go również konsekwencje ujawnionego wczoraj wykroczenia przekroczenia dopuszczalnej prędkości oraz przestępstwa niestosowania się do orzeczonych przez sąd środków karnych. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Idioci (, #IP 9b7f28dafa) Odpowiedz

Nie zauwazaja ze wskutek ich dzialan produkuja przestepcow. Zakaz ktory kazdy olewa i ponownie łapią i ponownie olewa. Ja bym poszedl siedziec. Niech zywi ten chory kraj zamiast im placic. Przy okazji moze uszkodził bym kilku psów

Nicola Kargul (, #IP a32f250776) Odpowiedz

co zrobił??? zapłacił??? hahaha.

??? (, #IP 6634629cba) Odpowiedz

Sprawdź to i pochwal się ...