Wiadomości z Garwolina

Dofinansowanie z Ministerstwa Edukacji dla żelechowskich szkół

Dodano:
garwolin - Dofinansowanie z Ministerstwa Edukacji dla żelechowskich szkół

11 kwietnia w hali sportowo-widowiskowej w Cegłowie odbyła się konferencja programu edukacyjnego Laboratoria Przyszłości. Celem inicjatywy realizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech jest wsparcie szkół w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

W konferencji uczestniczyli pełnomocnik prezesa rady ministrów ds. GovTech Justyna Orłowska, senator RP Maria Koc oraz poseł na Sejm RP Daniel Milewski. Przedstawiciele samorządów z terenu powiatów garwolińskiego, mińskiego i węgrowskiego otrzymali symboliczne czeki z dofinansowaniem w ramach programu. Czek dla gminy Żelechów, opiewający na kwotę 255 900,00 zł odebrał burmistrz Żelechowa Łukasz Bogusz. Dyrektorzy poszczególnych szkół podstawowych z terenu gminy Żelechów odebrali czeki na dofinansowania.

Lista beneficjentów z gminy Żelechów:
Szkoła Podstawowa w Żelechowie – dofinansowanie w kwocie 135 900,00 zł. na zakup wyposażenia stanowisk do pracy narzędziowej/technicznej (m.in. drukarka 3D, laptop do drukarki), narzędzi do obróbki drewna i metalu (m.in. nóż do cięcia, szczypce precyzyjne), specjalistycznych urządzeń i narzędzi, materiałów edukacyjnych oraz oprogramowania, w tym z zakresu robotyki i mikroelektroniki (m.in. robot edukacyjny wraz z akcesoriami), sprzętu gospodarstwa domowego (m.in. termometr, maszyna do szycia), części zamiennych oraz wyposażenia drobnego i materiałów eksploatacyjnych, sprzętu do nagrywania, rejestrowania i obróbki obrazu i dźwięku (m.in. mikrofon dynamiczny z akcesoriami), pomocy projektowych oraz środków ochrony indywidualnej.

Szkoła Podstawowa w Woli Żelechowskiej
– dofinansowanie w kwocie 30 000,00 zł. na zakup wyposażenia stanowisk do pracy narzędziowej/technicznej (m.in. drukarka 3D z akcesoriami), materiałów edukacyjnych oraz oprogramowania, w tym z zakresu robotyki i mikroelektroniki (m.in. klocki do samodzielnej konstrukcji z akcesoriami), sprzętu do nagrywania, rejestrowania i obróbki obrazu i dźwięku (m.in. mikrofon kierunkowy z akcesoriami).

REKLAMA:


Szkoła Podstawowa w Starym Kębłowie – dofinansowanie w kwocie 30 000,00 zł. na zakup wyposażenia stanowisk do pracy narzędziowej/technicznej (m.in. drukarka 3D z akcesoriami), materiałów edukacyjnych oraz oprogramowania, w tym z zakresu robotyki i mikroelektroniki (m.in. robot edukacyjny z akcesoriami), sprzętu gospodarstwa domowego (m.in. blender, zestaw do krojenia) oraz sprzętu do nagrywania, rejestrowania i obróbki obrazu i dźwięku (m.in. mikrofon kierunkowy z akcesoriami).

Szkoła Podstawowa w Stefanowie – dofinansowanie w kwocie 30 000,00 zł. na zakup wyposażenia stanowisk do pracy narzędziowej/technicznej (m.in. drukarka 3D z akcesoriami), sprzętu do nagrywania, rejestrowania i obróbki obrazu i dźwięku (m.in. mikrofon dynamiczny z akcesoriami).

Szkoła Podstawowa w Starym Goniwilku
– dofinansowanie w kwocie 30 000,00 zł. na zakup wyposażenia stanowisk do pracy narzędziowej/technicznej (m.in. drukarka 3D z akcesoriami), materiałów edukacyjnych oraz oprogramowania, w tym z zakresu robotyki i mikroelektroniki (m.in. klocki do samodzielnej konstrukcji z akcesoriami), sprzętu do nagrywania, rejestrowania i obróbki obrazu i dźwięku (m.in. mikrofon kierunkowy z akcesoriami).


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 9

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Wilk (, #IP 0aed865e74) Odpowiedz

Dobrze że chociaż szkoły w Żelechowie potrafią coś załatwić w przeciwieństwie do żelechowskiego włodarza .

Nicola (, #IP aafec0c08d) Odpowiedz

Pani Senatorko, zamach był, czy katastrofa? Raport Pana Macierewicza odpowiedział na wszystkie wątpliwości?

był zamach (, #IP d81a0a6268) Odpowiedz

Samolot się zamachnął na brzozę i ją złamał a spokojnie sobie rosła nie wadząc nikomu.

Rzetelniej (, #IP bef96684d4) Odpowiedz

A inne gminy to nie dostały środków w swoich szkołach? Nawet jednego wójta na zdjęciu widać. Więcej rzetelności Panie redaktorze.