Wiadomości z Garwolina

O Zbyszku Węgrzynku, lokalnej historii i kulturze na kartach nowego zeszytu

Dodano:
garwolin - O Zbyszku Węgrzynku, lokalnej historii i kulturze na kartach nowego zeszytu

Ludowe Towarzystwo Naukowo - Kulturalne zaprasza po świętach do Garwolina na spotkanie promujące kolejny numer Zeszytów Historycznych Ziemi Garwolińskiej, podczas którego będzie do nabycia nowa publikacja. Wstęp wolny


W środę 20 kwietnia o godz. 17.30 w sali konferencyjnej na piętrze w Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie odbędzie się spotkanie związane z promocją 26. Zeszytu Historycznego Ziemi Garwolińskiej. Wydawcą najnowszego numeru jest Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego w Warszawie.

- W imieniu pasjonatów lokalnej historii i kultury tworzących garwoliński odział LTNK, a w szczególności współautorów publikacji, zapraszam serdecznie na spotkanie. To dzięki ich zaangażowaniu oraz dociekliwości udaje się kontynuować cykl nietuzinkowego wydawnictwa, które wpisuje się w dorobek działającego w Garwolinie już blisko dwie dekady stowarzyszenia – informuje prezes LTNK Garwolin Beata Pasternak. Jestem przekonana, że nowa publikacja także zainteresuje wszystkich, którym jest bliska sercu historia naszego powiatu i rozbudzi pasję poznawania dziejów naszej małej ojczyzny wśród kolejnych osób – dodaje.

Na spotkaniu zaprezentują się m.in. współautorzy artykułów, recenzji i wierszy w aktualnej publikacji, wśród których są:  dr Mirosław Matosek, dr Dariusz Prokopowicz, Natalia Wiśnioch, Krzysztof Kot, dr Michał Kalbarczyk, dr Mariusz Rombel, Kazimierz Paciorek, Tadeusz Kostecki, Agnieszka Kowalska, Zenon Krogulec, Bożena Węgrzynek.

REKLAMA:


- Każdy numer zeszytu jest inny i wyjątkowy. Dzięki staraniom dotychczasowego presesa LTNK o/Garwolin śp. Zbigniewa Wegrzynka, wokół „Zeszytów…” gromadziło się przez lata grono osób, pasjonatów lokalnej historii i kultury, którzy poprzez publikacje w „Zeszytach…” mogą dzielić się z czytelnikami wynikami swoich badań historycznych, wiedzą, informacjami o twórczości – czytamy w zeszycie. Z głębokim żalem przyjęliśmy 10 stycznia 2021 roku wiadomość o śmierci Zbyszka. Wspomnienie o nim jest wciąż żywe. Zbyszek odszedł, pozostawiając po sobie ogromną spuściznę, czego nie sposób opisać w krótkich słowach. Dlatego część aktualnego numeru poświęciliśmy jego osobie i jego działalności we wspomnieniach przyjaciół i wierszach żony Boni – dodaje redakcja publikacji.

Na spotkanie zapraszają organizatorzy Ludowe Towarzystwo Nauko-Kulturalne w Garwolinie oraz partnerzy wydarzenia: Zarząd Główny Ludowego Towarzystwa Nauko-Kulturalnego w Warszawie, Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego w Warszawie, Polska Fundacja Kościuszkowska, Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Garwolinie, portal Dawny Powiat Garwolin i okolice. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Burmistrz Miasta Garwolina Marzena Świeczak.

Podczas spotkania możliwość nabycia książki.
Wstęp wolny


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.