KurierGarwoliński.pl

Garwolin Sport

IX Halowe Tenisowe Mistrzostwa Garwolina za nami

Dodano:
garwolin - IX Halowe Tenisowe Mistrzostwa Garwolina za nami

Po dwuletniej przerwie spowodowanej ograniczeniami związanymi z pandemią do hali przy ulicy Olimpijskiej powrócili tenisiści, aby rozegrać IX Halowe Tenisowe Mistrzostwa Garwolina. To jednocześnie pierwsza z imprez zorganizowanych przez Szkołę Tenisa Wojciecha Baduchowskiego w ramach obchodów przypadającego na ten rok Jubileuszu 30 - lecia jej istnienia. Patronat nad turniejem objęła Marzena Świeczak, burmistrz miasta Garwolin.


Niekwestionowanym królem sezonu halowego został Patryk Kędzior, który najpierw w parze z Rafałem Rutkowskim zwyciężył w rywalizacji deblistów pokonując doświadczoną, utytułowaną parę Mieczysław Kargol/Maciej Zowczak 9/6 (cały turniej grano do 9 wygranych gemów), by tydzień później 24 marca 2022 triumfować w turnieju singlistów po zwycięstwie nad Krzysztofem Kwaśniakiem 6/1, 5/7, 10/5. Obydwa spotkania finałowe w zgodnej opinii obserwatorów oraz sędziującej zawody Karoliny Wróbel dostarczyły wielu emocji i stały na sportowym poziomie godnym tego prestiżowego turnieju. Co ciekawe, to już piąty kolejny finał wygrany przez Patryka - wcześniej, w ubiegłym sezonie - wygrywał Wojtek Cup oraz Tenisowy Challenge 2021 w grze pojedynczej i podwójnej, czego nie dokonał nikt wcześniej.

- Ta imponująca seria czyni go na dzień dzisiejszy nr 1 w rankingu Szkoły Tenisa lokalnych tenisistów. Z zainteresowaniem oczekuję rozpoczynającego się za chwilę sezonu na kortach otwartych, gdzie Patryk będzie musiał sprostać niełatwej roli faworyta i bronić zgromadzonych tytułów. Na uwagę zasługuje fakt, że cała czwórka półfinalistów turnieju singlowego po raz pierwszy znalazła się na tym poziomie Halowych Mistrzostw. Czas pokaże, czy oznacza to zmianę liderów w naszym lokalnym tenisie, czy może jednak dotychczasowi mistrzowie spróbują powrócić na utracone pozycje? - komentuje Wojciech Baduchowski, właściciel Szkoły Tenisa.

REKLAMA:


Pierwsza czwórka singlistów i par deblowych otrzymała okazałe puchary, a partnerami wspierającymi finansowo ich zakup był Urząd Miasta Garwolin oraz CSiK w Garwolinie.

Wyniki IX Halowych Tenisowych Mistrzostw Garwolina:
Finał gry pojedynczej: Patryk Kędzior vs. Krzysztof Kwaśniak 6/1, 5/7, 10/5
Mecz o III miejsce: Marcin Władziński vs. Zbigniew Kot 9/5

Finał gry podwójnej: Patryk Kędzior/Rafał Rutkowski vs. Mieczysław Kargol/Maciej Zowczak 9/6
Mecz o III miejsce: Zbigniew Kot/Mateusz Rosiński vs. Dominik Szczepański/Ireneusz Orłowski 6/1


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 4

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.