KurierGarwoliński.pl

czan maj 2022

Wiadomości z Garwolina

Ciągnikiem rolniczym wjechał do rowu. Był pijany i nie miał uprawnień

Dodano:
garwolin - Ciągnikiem rolniczym wjechał do rowu. Był pijany i nie miał uprawnień

Policjanci z garwolińskiej drogówki często przypominają o tym, że jazda pod wpływem alkoholu, bez względu na to jakim pojazdem się poruszamy, jest bardzo niebezpieczna. Przekonał się o tym 60-latek, który stracił panowanie nad ciągnikiem i wjechał nim do przydrożnego rowu. W organizmie miał prawie 2 promile alkoholu. Policjanci ustalili też, że mężczyzna nie posiada w ogóle prawa jazdy.


Wczoraj dyżurny garwolińskiej komendy został powiadomiony o zdarzeniu drogowym w Ryczyskach z udziałem ciągnika rolniczego. Na miejsce pojechali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego. Funkcjonariusze zastali pojazd w rowie oraz 60-latka, który jak się później okazało, wcześniej nim kierował. Policjanci wstępnie ustalili, że mężczyzna stracił panowanie nad maszyną i wjechał do rowu. Z relacji świadków wynikało, że kilkukrotnie odchodził i wracał na miejsce zdarzenia, prawdopodobnie szukając sposobu na wyciągniecie pojazdu z rowu. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało prawie 2 promile alkoholu w organizmie. W rozmowie z policjantami przyznał, że pił wcześniej alkohol i wsiadł za kierownice pod jego wpływem. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się też, że 60-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego nie posiada w ogóle uprawnień do kierowania.

O dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd. Za takie przestępstwo grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Nicola Kargul (, #IP 5c391419b1) Odpowiedz

dzisiaj już jeździł