Wiadomości z Garwolina

2,5 tys. zł mandatu za kierowanie hulajnogą elektryczną po pijanemu

Dodano:
garwolin - 2,5 tys. zł mandatu za kierowanie hulajnogą elektryczną po pijanemu

Mandat w wysokości 2,5 tys. zł wystawili policjanci z Posterunku Policji w Żelechowie mężczyźnie, którzy był pijany, a mimo to jechał elektryczną hulajnogą. 31-latek z powiatu garwolińskiego miał w organizmie 1,2 promila alkoholu.


Hulajnogi elektryczne są popularną metodą poruszania się, zwłaszcza w sezonie wiosenno-letnim. Użytkownik hulajnogi nie jest jednak traktowany jak pieszy i musi stosować się do obowiązujących przepisów prawa.

Przekonał się o tym 31-latek, który kilka dni temu w nocy w Żelechowie na ulicy Długiej kierował hulajnogą elektryczną po jezdni bez oświetlenia. Z uwagi na popełnione wykroczenie funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę do kontroli drogowej. Jak się jednak okazało, nie było to jedyne wykroczenie popełnione przez mieszkańca powiatu garwolińskiego. W trakcie rozmowy policjanci od razu wyczuli od niego silny zapach alkoholu, a przeprowadzone badanie wykazało, że jest nietrzeźwy. Miał w organizmie 1,2 promila alkoholu w organizmie.

Zgodnie z obowiązującym od 1 stycznia br. nowym taryfikatorem policjanci nałożyli na 31-latka mandat w wysokości 2,5 tys. złotych za jazdę hulajnogą elektryczną w stanie nietrzeźwości. Za brak oświetlenia został natomiast pouczony.

art.87§1a kodeksu wykroczeń
Kto znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem podobnie działającego środka, prowadzi na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu inny pojazd niż mechaniczny, podlega karze aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 zł.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

jep (, #IP 962e421ef1) Odpowiedz

oj tez na jeepa polujemy i w weekend oglądamy

aniani (, #IP 31899a54f9) Odpowiedz

nie wiem, mi to sie nigdy nie wydarzylo. Jezdze na swojej Jeep Xe z media expertu ktora jest dosyc szybka i ani wypadku ani