KurierGarwoliński.pl

czan maj 2022

Wiadomości z Garwolina

Policjanci pomogli niepełnosprawnemu mężczyźnie

Dodano:
garwolin - Policjanci pomogli niepełnosprawnemu mężczyźnie

Do nietypowej interwencji zostali wezwani policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego garwolińskiej komendy. Starszy mężczyzna poinformował, że pośliznął się w swoim mieszkaniu i upadł, a przez swoją niepełnosprawność nie może sam wstać. Po kilku minutach policjanci byli na miejscu i mu pomogli.

Dzisiaj nad ranem na numer alarmowy zadzwonił mężczyzna i powiedział, że jest osobą niepełnosprawną i potrzebuje pomocy. Poinformował, że w swoim mieszkaniu uległ niegroźnemu wypadkowi, przewrócił się i sam nie jest w stanie się podnieść.

- Po kilku minutach pod wskazanym adresem byli już policjanci z garwolińskiego ogniwa patrolowego, którzy zobaczyli leżącego na podłodze starszego mężczyznę. Poszkodowany powiedział, że próbował się przemieścić, ale niefortunnie się pośliznął i upadł. Ze względu na swoją niepełnosprawność nie był w stanie samodzielnie się podnieść. Jego żona sama także nie mogła mu pomóc – informuje mł. asp. Małgorzata Pychner z KPP w Garwolinie.

- Policjanci pomogli mężczyźnie i przekazali pod opiekę żonie. Mieszkaniec Garwolina nie wymagał interwencji medycznej. Bardzo dziękował funkcjonariuszom za szybkie wyratowanie z opresji – dodaje rzecznik policji.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.