KurierGarwoliński.pl

czan maj 2022

Wiadomości z Garwolina

Ukradł dziecięcy rowerek, ale szybko go zwrócił

Dodano:
garwolin - Ukradł dziecięcy rowerek, ale szybko go zwrócił


Dziecko pozostawiło rowerek przed garażem na ul. Aleja Legionów w Garwolinie. Niestety, sytuację tę wykorzystał 32-latek. Zabrał jednoślad do samochodu i odjechał. Właściciele rowerka widzieli całą sytuację i szybko powiadomili policję. Niedaleko miejsca zdarzenia mężczyzna został zatrzymany przez garwoliński patrol interwencyjny. 32-latek wrócił, by oddać pojazd właścicielom. Mienie trafiło z powrotem w prawowite ręce, a sprawca został ukarany mandatem.


zdjęcie poglądowe

Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek o godz. 14:20. Funkcjonariusze z garwolińskiego Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego jechali akurat jedną z ulic miasta, gdy przez radio usłyszeli komunikat oficera dyżurnego, że przed chwilą na pobliskiej ulicy ktoś ukradł dziecięcy rowerek. Mundurowi dokładnie wysłuchali komunikatu i już po chwili rozglądali się za sprawcą po okolicy. Niedaleko miejsca zdarzenia dostrzegli pojazd i osobę odpowiadające opisowi dyżurnego. 32-latek tłumaczył, że był przekonany, że rowerek został wystawiony do oddania i można go zabrać. Spakował go więc do samochodu i odjechał. Kiedy dowiedział się, że o sprawie została powiadomiona policja, postanowił osobiście zwrócić rower. Mężczyzna zrobił to w obecności funkcjonariuszy i przeprosił pokrzywdzonych za swoje zachowanie. Policjanci nałożyli na 32-latka mandat.

Funkcjonariusze przypominają o właściwym zabezpieczaniu rowerów przed kradzieżą. Najczęściej dochodzi do nich przy pozostawieniu jednośladów na tak zwaną „chwilę” w miejscach ogólnodostępnych, na przykład przy sklepach, na klatkach schodowych, na osiedlach. Aby zapobiec utracie rowerów, warto je odpowiednio zabezpieczyć.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.