Wiadomości z Garwolina

Fotelik samochodowy dla dziecka - na co zwrócić uwagę?

Dodano:
garwolin - Fotelik samochodowy dla dziecka - na co zwrócić uwagę?

Foteliki samochodowe to absolutnie obowiązkowy element każdej podróży z dzieckiem. Ważne by był on nie tylko doskonale wyprofilowany, ale przede wszystkim dopasowany do wieku naszego dziecka i jego indywidualnych potrzeb. Zapraszamy do lektury poniższego materiału, z którego dowiesz się na co zwrócić szczególną uwagę.Fotelik dla dziecka do samochodu - jak dokonać właściwego wyboru?

Kupując fotelik samochodowy, zwróć przede wszystkim w pierwszej kolejności uwagę na jego przeznaczenie. Inny bowiem fotelik będzie potrzebny dla noworodka, inny dla kilkunastomiesięcznego dziecka a jeszcze inny dla dziecka w wieku kilku lat.

Fotelik przede wszystkim - zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami - powinien być zwrócony przeciwnie do kierunku jazdy. W ten sposób zapewnia najlepszą ochronę głowy i szyi Twojego maleństwa. Foteliki można przymocować za pomocą samochodowego pasa bezpieczeństwa, ale w dzisiejszych czasach coraz częściej używa się podstawy, w którą można łatwo wpiąć fotelik na swoje miejsce.
Fotelik wybieramy w oparciu o tzw. grupę fotelikową, która jest tworzona mając na względzie wagę dziecka. Prezentuje się ona następująco:
    • Grupa fotelikowa 0 (0-13 kg): odpowiednia od 0 do około roku.
    • Grupa fotelikowa 0/1 (0-18 kg): odpowiednia od 0 do około 4 lat.
    • Grupa fotelikowa 1 (9-18 kg): odpowiednia od 9 miesięcy do 4 lat.
    • Grupa fotelikowa  1/2 (9-25 kg): odpowiednia od 9 miesięcy do 6 lat.
    • Grupa fotelikowa  1/2/3 (9-36 kg): odpowiednia od 9 miesięcy do 12 lat.
    • Grupa fotelikowa  2/3 (15-36 kg): odpowiednia od 4 lat do 12 lat.

O czym jeszcze należy wiedzieć?

Kupując fotelik sprawdźmy markę producenta. Warto wybierać bowiem tylko takie marki, które mogą pochwalić się licznymi certyfikatami i atestami. Do takich należą tacy dostawcy jak m.in. Cybex, Britax, Romer, Maxi Cosi, Gb, Doona, Recaro, BeSafe, Joie, Diono i Babysafe.
Warto także zwrócić uwagę na unowocześnione wersje standardowych fotelików. Do nich należy przede wszystkim praktyczny model obrotowy (dla wagi od 0 do 18 kg), który mocowany jest na systemie ISOFIX, spełniającym najwyższe standardy bezpieczeństwa.

Foteliki samochodowe to koszt rzędu od 389 zł do ok. 1700 zł. Nieco bardziej designerskie i innowacyjne foteliki to nieco wyższy koszt, oscylujący wokół kwoty 2 tys. zł.

Artykuł sponsorowany