KurierGarwoliński.pl

czan maj 2022

Wiadomości z Garwolina

Pamiętają o patronie szkoły

Dodano:
garwolin - Pamiętają o patronie szkoły

24 kwietnia w kościele Parafii pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Miastkowie Kościelnym odprawiona została Msza Św. poświęcona patronowi Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Brzegach Janowi Pawłowi II.

W oprawę uroczystości aktywnie włączyła się cała społeczność Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Brzegach. W poczcie sztandarowym wzięli udział uczniowie i rodzice. Eucharystię poprzedził montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów i nauczycieli szkoły.

Treści wystąpień oraz piosenek nawiązywały do słów papieża o pokoju i miłosierdziu, które są wciąż aktualne, ważne. Jan Paweł II chciał, aby wszyscy na świecie się miłowali. Pokazywał, jak istotne jest dostrzeganie i zrozumienie każdego człowieka, służenie mu pomocą w potrzebie czy przyjaźnią w samotności. To Jan Paweł II głosił orędzie pokoju i Bożej miłości. Mszy Świętej przewodniczył proboszcz parafii, ks. kanonik Ireneusz Głowacki.

To wydarzenie pokazało, że pamięć o św. Janie Pawle II jest wciąż żywa, a jego słowa są wciąż uniwersalne.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 16

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.