KurierGarwoliński.pl

czan maj 2022

Wiadomości z Garwolina

Polakom zależy na wystawnych komuniach ich dzieci

Dodano:
garwolin - Polakom zależy na wystawnych komuniach ich dzieci

- Blisko dwóm trzecim rodziców zależy, by tegoroczne uroczystości komunijne miały bogatą oprawę, co czwarty jest gotów się z tego powodu zapożyczyć - wynika z badania Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej, czytamy na Forsal.pl.

Blisko dwóm trzecim rodziców (64 proc.) zależy, by przyjęcia komunijne ich dzieci miały bogatą oprawę, by nie zabrakło rozmaitego jedzenia oraz atrakcji dla gości. Inne zdanie ma prawie co czwarty rodzic – 24 proc. nie czuje potrzeby organizowania wystawnego przyjęcia. Natomiast blisko co ósmy (12 proc.) podchodzi do tematu obojętnie.

REKLAMA:


Co czwarty ankietowany (26,5 proc.) jest gotów się zapożyczyć, by uroczystości komunijne jego dzieci miały bogatą oprawę. Na odbicie finansowe w związku z sezonem komunijnym liczą hotele, restauracje i firmy cateringowe, zadłużone na 272 mln zł. Podobne nadzieje ma też branża beauty z długiem wynoszącym 37,3 mln zł - wynika z danych KRD.

Na organizację imprezy bez zaciągania pożyczki, może sobie pozwolić 71,5 proc. rodziców, w tym niemal 30 proc. twierdzi, że pieniądze nie stanowią, w tym wypadku dla nich żadnego problemu. 22,5 proc. badanych przyznaje, że nie stać ich na bogatą imprezę.

PAP, Forsal.pl, opr. AS

Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.