Wiadomości z Garwolina

Rusza budowa oczyszczalni ścieków w gminie Żelechów

Dodano:
garwolin - Rusza budowa oczyszczalni ścieków w gminie Żelechów

27 kwietnia 2022 r. w Urzędzie Miejskim w Żelechowie podpisana została umowa na realizację zadania ''Budowa oczyszczalni ścieków na terenie Gminy Żelechów''.

Samorząd gminy na realizację największego w historii żelechowskich inwestycji przedsięwzięcia pozyskał dofinansowanie w kwocie 12 350 000,00 zł. z Programu Inwestycji Strategicznych w ramach Polskiego Ładu oraz 2 500 000,00 zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Całkowita wartość zadania wynosi 17 767 350,00 zł brutto. Wkład własny z budżetu gminy Żelechów wynosi 2 917 350,00 zł.

Realizatorem inwestycji będzie firma IBG Instalbud z Rzeszowa.
Wykonanie inwestycji jest zaplanowane do zrealizowania w okresie 23 miesięcy tj. do końca marca 2024 r.
W podpisaniu umowy udział wzięli: ze strony zleceniodawcy – burmistrz Żelechowa Łukasz Bogusz oraz skarbnik Gminy Beata Kosyra, ze strony wykonawcy – prezes Zarządu Grzegorz Abram oraz członek Zarządu Grzegorz Molenda.

REKLAMA:


Przedmiotem inwestycji jest budowa i przebudowa oczyszczalni ścieków komunalnych o przepustowości (Qd)śr=1000m3/d, RLM = 10000 z infrastrukturą techniczną zlokalizowanej na działkach ewid. nr 48/1, 48/2 obręb ewidencyjny 140314_4.0001 Żelechów. Zadanie zostało podzielone na trzy etapy. Celem etapu pierwszego jest uruchomienie gospodarki osadowej wraz wybudowaniem budynku socjalno-technologicznego. W etapie drugim nastąpi uruchomienie technologii oczyszczenia w układzie SBR oraz wyłączenie z eksploatacji starej technologii oczyszczania ścieków. Celem etapu trzeciego jest pełny rozruch nowo wybudowanej oczyszczalni ścieków oraz włączenie do sieci mikro instalacji fotowoltaicznej.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Prawda czy fałsz? (, #IP a7cbdc1d5f) Odpowiedz

To wszystko dla rodzinki. Fałsz i obłuda. A w życiu tylko ploty, zazdrość, zawiść. Rodzinka się nienawidzi, ale pozory trzeba zachować. Często niewierzący są lepszymi ludźmi jak Ci pozoranci obnoszący się że swoją wiarą która jest tylko na pokaz.

Komunia (, #IP 6ea30a5540) Odpowiedz

nie dziwi mnie ,że brakuje chętnych na podawanie dziecka do chrztu skoro rodzice dziecka wyprawiają cuda na chrzcie , Komunii i weselach i oczekują od chrzes i gości nie wiadomo jakich datków aby wypasiona impreza im się zwróciła

Nicola Kargul (, #IP 5c391419b1) Odpowiedz

zgodnie z polską, katolicką tradycją najważniejsze na chrzście lub komunii są drogie prezenty i duża ilość gotówki wręczana rodzicom dzieci. Bardzo ważne jest także przyjęcie po kościelnych uroczystościach. moim zdaniem rodzice, jeśli ich nie stać na huczną imprezę, powinni wziąć kredyt, najlepiej w chwilówkach lub w lombardzie,tak aby pokazać wszystkim gościom, że ich stać na bardzo wiele. Przyjęcie powinno być na minimum 100 - 150 osób. Kto tak nie zrobi nie jest dobrym katolikiem.

Dobrze byłoby gdybyśmy my kierowcy przeczytali taki artykuł o odkorkowaniu miasta Garwolin. (, #IP 60a933cab5) Odpowiedz

Codzienna jazda w korkach od rana do późnych godzin popołudniowych, to horror dla kierowców. No, a radni i pani burmistrz nic w tym kierunku nie robią, być dla być i pieniądze pobierać z budżetu, to jest priorytetem włodarzy garwolińskich - fee-ee!:-(

... odkupię działki w celu poszerzenia ulicy🤑 (, #IP 10d13901a6) Odpowiedz

Nie zrobisz że wsi miasta. Kłania się urbanizacja.... Jerzy Urban z Wilanowa ul. Carskie Sioło