KurierGarwoliński.pl

Garwolin Sport

Gmina Garwolin ogłosiła przetarg na budowę infrastruktury przy szkole w Rudzie Talubskiej

Dodano:
garwolin - Gmina Garwolin ogłosiła przetarg na budowę infrastruktury przy szkole w Rudzie Talubskiej

Ruszył przetarg na modernizację infrastruktury sportowej w Rudzie Talubskiej. W ramach zadania powstanie: budynek szatniowy, ogrodzenie, parking, trybuny i sztuczna nawierzchnia na boisku. Zadanie pochłonie kilka mln zł.


3 lata temu miało miejsce oficjalne otwarcie stadionu w Rudzie Talubskiej (zdjęcie wprowadzające), teraz samorząd udoskonala obiekt.
21 kwietnia Gmina Garwolin ogłosiła przetarg na przebudowę infrastruktury sportowej w Rudzie Talubskiej, w systemie zaprojektuj i wybuduj.

- Została już wykonana koncepcja przebudowy tego ośrodka. Wcześniej zadanie otrzymało dofinansowanie z ministerstwa sportu na infrastrukturę lekkoatletyczną, a teraz ona zostanie wzbogacona o sztuczną nawierzchnię na boisku. Jest już drenaż położony, więc zostanie teraz do zrobienia podbudowa pod tą nawierzchnię i sama nawierzchnia. Powstaną trybuny. Całe ogrodzenie wokół szkoły zostanie wymienione – mówi wójt gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk.

Oprócz nowej nawierzchni powstanie nowy budynek  z magazynkiem, szatniami i łazienkami dla sportowców, którzy będą rywalizować na obiekcie w Rudzie Talubskiej.  Przy stadionie zostaną też zlokalizowane parkingi.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Marley (, #IP 5f048acd4b) Odpowiedz

Ciekawe ile lat szkoła w Michałówce będzie gonić szkołę w Rudzie pod względem ilości poczynionych przez Wójta inwestycji i dlaczego? Nawet uwzględniając planowaną niebawem modernizację terenu przy szkole w Michałówce, to będzie i tak kropla w porównaniu do Rudy. Po dziś dzień nie są jasne powody takiego faworyzowania jednej jednostki względem pozostałych, oraz tak szczególnego dyskryminowania drugiej. A może by tak jakiś dziennikarz z powołania zainteresował się zjawiskiem i przyjrzał dokładnie wszystkim jego elementom?