Wiadomości z Garwolina

Strażacy z OSP Zasiadały powitali nowy wóz. Oficjalne przekazanie 15 maja

Dodano:
garwolin - Strażacy z OSP Zasiadały powitali nowy wóz. Oficjalne przekazanie 15 maja

29 kwietnia wójt gminy Miastków Kościelny z zastępcą wójta Sławomirem Rusakiem i strażakami odebrali z Mielca nowy lekki samochód ratowniczo-gaśniczy Renault Master dla OSP Zasiadały. Tego dnia strażacy uroczyście powitali pojazd. Oficjalne przekazanie samochodu nastąpi 15 maja podczas gminnych obchodów Dnia Strażaka.


- Długo wyczekiwany przez nas moment! Wiele rozmów, telefonów, nerwów, spotkań, ale wszystko było tego warte!  Przyjechał do nas nowy, przepiękny Renault Master. Przywitaliśmy go z należnymi honorami, o czym możecie przekonać się sami oglądając film i zdjęcia (to również robota naszych druhów) z przywitania nowego wozu! - napisali na swoim FB strażacy z OSP Zasiadały.

- Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w pozyskanie wozu, a przede wszystkim za przychylność Pana Wójta - Jerzego Jaronia oraz środkom finansowym z Urzędu Marszałkowskiego - bez nich, nadal moglibyśmy tylko marzyć, a teraz te marzenia stały się jawą! - dodali strażacy.

REKLAMA:


Renault Master, to lekki samochód specjalny ratownictwa technicznego z funkcją gaśniczą. Posiada zabudowę kontenerową, w której mieści 1000 l zbiornik wody, a ponadto posiada linię szybkiego natarcia, maszt oświetleniowy, wyciągarkę elektryczną oraz wiele innych elementów, które ułatwią strażakom działania ratownicze.

Pojazd kosztował 280 tys. zł. 80 tys. do zadania dołożył Urząd Marszałkowski, a 200 tys. pochodzi ze środków własnych gminy.

15 maja podczas gminnych Obchodów Dnia Strażaka wóz zostanie oficjalnie przekazany strażakom z OSP Zasiadały. Uroczystości rozpoczną się o godzinie 12.00 mszą świętą w kościele w Miastkowie Kościelnym. O 14.00 pod remizą w Zasiadałach będzie miała miejsca dalsza część uroczystości.źródło: OSP Zasiadały/ własne
zdjęcia: OSP Zasiadały


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.