Wiadomości z Garwolina

3 miesiące aresztu, a w perspektywie nawet 8 lat więzienia za znęcanie nad osobą nieporadną

Dodano:
garwolin - 3 miesiące aresztu, a w perspektywie nawet 8 lat więzienia za znęcanie nad osobą nieporadną

Nawet 8 lat pozbawienia wolności grozi 18-letniemu mieszkańcowi powiatu garwolińskiego, który znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją niepełnosprawną matką. Sąd Rejonowy w Garwolinie przychylił się do wniosku prokuratury oraz policji i wobec sprawcy zastosował środek zapobiegawczy w postaci trzech miesięcy tymczasowego aresztowania.

30 kwietnia br., po wezwaniu na interwencję do domu w jednej z miejscowości w gminie Parysów, funkcjonariusze garwolińskiej komendy zatrzymali 18-letniego mężczyznę. Ze zgłoszenia wynikało, że groził on nożem swojej niepełnosprawnej matce. W trakcie wykonywanych czynności śledczy ustalili, że zatrzymany stosował przemoc psychiczną i fizyczną wobec kobiety, która ze względu na swój stan zdrowia jest osobą nieporadną. Oprócz tego mężczyzna ukradł portfel, należący do pokrzywdzonej i bez jej zgody dokonywał płatności za pomocą karty bankowej.

REKLAMA:


Oprócz znęcania się nad osobą nieporadną 18-latek usłyszał także zarzut kradzieży z włamaniem. Na podstawie zebranego przez funkcjonariuszy materiału dowodowego mężczyźnie przedstawiono również zarzut popełnienia innego przestępstwa, polegającego na wpływaniu na zeznania strony postępowania. Jak ustalono, 18-latek groźbą chciał zmusić pokrzywdzoną do wycofania zeznań.

Podjęte w tej sprawie działania doprowadziły do zastosowania wobec sprawcy najsurowszego środka zapobiegawczego w postępowaniu karnym – tymczasowego aresztowania.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.