KurierGarwoliński.pl

Rozrywka | Kultura Garwolin

Biało-czerwoni z CSiK

Dodano:
garwolin - Biało-czerwoni z CSiK

W tym roku inaczej niż zwykle, co wcale nie znaczy, że mniej uroczyście Centrum Sportu i Kultury obchodziło Dzień Flagi Rzeczpospolitej. Edukacja patriotyczna o symbolach narodowych, zachęcanie do włączenia się w akcję Wywieś flagę oraz samo rozdawanie flag zamiast na skwerku odbyło się w miejskich przedszkolach. Dodatkowo 2 maja na Zarzeczu z biało-czerwonymi flagami pływali kajakarze.

Centrum Sportu i Kultury odwiedziło publiczne miejskie przedszkola z programem edukacyjnym związanym z symbolami narodowymi. Dzieci obejrzały krótki film przygotowany przez Instytut Pamięci Narodowej, następnie wzięły udział w zabawach. Dowiedziały się co to bandera, proporzec prezydencki oraz jak oznaczane są polskie samoloty wojskowe. Natomiast podczas układania puzzli przedszkolaki sprawdziły swoją znajomość słów hymnu polskiego. Warsztaty w przedszkolach odbyły się w dniach 28-29 kwietnia.

REKLAMA:


2 maja odbyło się natomiast wydarzenie zatytułowane „W parze z biało-czerwoną”. Jego pomysłodawcą był Klub Seniora w Garwolinie. W pierwotnym zamierzeniu „W parze z biało-czerwoną” miało być spływem kajakowym rzeką Wilgą. Punktem początkowym miały być Leszczyny (okolice zbiornika retencyjnego), a miejscem docelowym - okolice mostu w centrum miasta. Jednak z uwagi na bardzo niski stan wody trzeba było nieco zmienić założenia.

Ostatecznie 22 kajaki zostały zwodowane na zalewie przy rzece na terenach rekreacyjnych. W samo południe przy doskonałej pogodzie z rozpostartymi flagami, pięknie łopoczącymi na wietrze, 44 osoby pływały, manifestując tym samym radość z okazji Dnia Flagi Rzeczpospolitej. Na koniec uczestnicy zostali poczęstowani kiełbaską z ogniska oraz biało-czerwonym tortem wykonanym przez cukiernię pana Górskiego.

Biało-czerwone świętowanie było uroczyste i niezwykle radosne.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.