KurierGarwoliński.pl

Ciekawe tematy z Garwolina

Stopy procentowe znowu wzrosły. Wyższe raty kredytów

Dodano:
garwolin - Stopy procentowe znowu wzrosły. Wyższe raty kredytów

Rada Polityki Pieniężnej podwyższyła dziś stopy procentowe o 0,75 pkt proc., w tym główną do 5,25 proc. To już ósma podwyżka z rzędu i najwyższy poziom głównej stopy NBP od 2008 r. Oczekiwane kolejne podwyżki stóp procentowych sprawiają, że wzrośnie wysokość rat kredytowych.


Rada postanowiła podwyższyć stopy procentowe NBP o 0,75 pkt. proc. do poziomu:
    • stopa referencyjna 5,25 proc. w skali rocznej;
    • stopa lombardowa 5,75 proc. w skali rocznej;
    • stopa depozytowa 4,75 proc. w skali rocznej;
    • stopa redyskonta weksli 5,30 proc. w skali rocznej;
    • stopa dyskontowa weksli 5,35 proc. w skali rocznej;
Uchwała RPP wchodzi w życie 6 maja 2022 r.

Informacja po posiedzeniu RPP zostanie opublikowana dziś 5 maja 2022 r. o godz. 16.30 na stronie NBP.pl

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

bedok (, #IP d81a0a6268) Odpowiedz

Żadna krzywda kredytobiorcom się nie dzieje. Wartość mieszkań które kupili bardzo wzrosła a wielkość kredytu do spłaty nie w przeciwieństwie do frankowiczów . Ponieważ bardzo wielu polityków ma kredyty to zaraz jakąś pomoc dla nich wymyślą. Jeśli ktoś faktycznie nie daje rady spłacać rat to bez problemy może sprzedać mieszkanie i będzie miał jeszcze zysk z takiej inwestycji. Jedynymi pokrzywdzonymi wysokiej inflacji są ciułacze i wkrótce ich oszczędności będą niewiele warte bo inflacja dopiero się rozpędza. Będzie podobnie jak na przełomie lat 80/90.

Janusz (, #IP 58f93c05eb) Odpowiedz

Ceny nieruchomości są absurdalne. Narosła megabańka, która pęknie. Mieszkań na sprzedaż jest mnóstwo, tylko o 100-200% przeszacowane. 12000-15000 za metr w Warszawie przy ich kosztach życia to paranoja. W dzisiejszych czasach zasach najlepiej mieszkać na wsi budować dom, a pracować w mieście.

Nicola Kargul (, #IP f6d1bb8461) Odpowiedz

tak, tak. sprzedać, razem z niespłaconym kredytem i mieszkać pod mostem. typowe myśleniegarwolińskie. prosto z sobotniej imprezy na kwadracie.

Janusz (, #IP 6abc7d84c1) Odpowiedz

Zawyżali sobie zdolności kredytowe, koniecznie chcieli mieszkać w w Warszawie, z dala od wsi z której wyszli, a dziś płaczą. Kupuj to na co Cię stać, to będziesz szczęśliwy. Dzisiaj został ci apartament 34 m2, na który ojciec sprzedał gospodarstwo, albo masz 500 000 zł długu, pracę w korpo i wyzywasz rodziny z dziećmi od patologii, bo niby przez 500+ cię okradają. Spoko. Nie potrafię wzbudzić w sobie współczucia wobec kredyciarzy. Jak brali kredyty to byli gieroje. Mi żaden bank nie chciał dać kredytu, mimo że razem z żoną pracowaliśmy. Poradziłem sobie bez pożyczek. Kredyty nie są dla rodzin z dziećmi, które z założenia są stabilne. Banki dają kasę dają singlom, gejom i korposzczurom. Takie łowy na jeleni. Jelenie myślą, że całe życie będą na świeczniku, a pensja będzie tylko rosła. A tu zonk. Po 40 trybik jest wymieniany na nowszy, lepszy, mniej zużyty. Dla mnie frank może być nawet po 6 zł.

jednak... (, #IP 4df6dc28ce) Odpowiedz

Coś jest w tych imionach Janusz... Ciekawe co zrobisz jak Twoje dzieci będą chciały mieć własne M z dala od Ciebie. Nie trzeba mieszkać w Warszawie żeby zapłacić tyle za mieszkanie, spójrz na nasz grajdol po ile są ceny działek, mieszkań może wtedy zobaczysz że nie wszyscy są milionerami jak Ty i czasami jednak trzeba się udać do banku ale Ty wiesz lepiej komu przyznają kredyty a komu nie więc... miłego tygodnia…

Nicola Kargul (, #IP 8f154afbb3) Odpowiedz

mentalnie jesteś typowym, zakompleksionym chłopkiem z garwolina i już na zawsze takim pozostaniesz. na szczęście tacy jak ty nie reprezentują Polski za granicą bo po prostu nie opuszczają nigdy swojej wsi.

Rolnik z PiS (, #IP 4072451247) Odpowiedz

na szczęście to problem mieszkańców warszawy, łodzi czy wrocławia, w garwolinie nikt nie ma kredytów hipotecznych bo wszyscy mają swoje domy i mieszkania, dla nas Pan Prezes Glapiński to najlepszy prezes NBP po II WŚ

rolnik hahahaha (, #IP 4df6dc28ce) Odpowiedz

Łubu dubu, Łubu dubu niech żyje nam prezes naszego NBP, niech żyje nam...