KurierGarwoliński.pl

Ciekawe tematy z Garwolina

W dniach 6-9 maja sprzęt gąsienicowy i inny na drogach województwa

Dodano:
garwolin - W dniach 6-9 maja sprzęt gąsienicowy i inny na drogach województwa

Rozpoczyna się planowe, wiosenne szkolenie poligonowe żołnierzy 1 Warszawskiej Brygady Pancernej na poligonie w Nowej Dębie. Na dogach województwa mazowieckiego, lubelskiego i podkarpackiego zobaczymy sprzęt wojskowy.

Pierwszym zadaniem wojskowych będzie organizacja przemieszczenia na dużą odległość sposobem kombinowanym.
W piątek, 6 maja, sprzęt gąsienicowy w rejon szkolenia dotrze koleją, pozostałe siły i środki w dniach 6-9 maja b.r. przemieszczą się transportem kołowym po drogach publicznych województw: mazowieckiego, lubelskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego.

1. Warszawska Brygada Pancerna cyklicznie realizuje ćwiczenia poligonowe. Szkolenie na poligonie Dęba potrwa do końca maja.
Głównym ćwiczącym pododdziałem będzie batalion czołgów oraz elementy wsparcia, dowodzenia oraz zabezpieczenia logistycznego warszawskiej brygady. Wspólnie z czołgistami szkolić się będą także żołnierze batalionu zmechanizowanego z Białej Podlaskiej.
Główny wysiłek szkoleniowy zostanie skierowany m.in. na szkolenie ogniowe, i zajęcia z taktyki.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.