KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

Odpowie za znieważenie policjantów w Internecie

Dodano:
garwolin - Odpowie za znieważenie policjantów w Internecie

Zarzut znieważenia funkcjonariuszy podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych usłyszał mieszkaniec powiatu garwolińskiego, który zamieścił obraźliwy komentarz pod zdjęciami na portalu społecznościowym. 31-latkowi grozi kara do roku pozbawienia wolności.


W marcu br. na stronach internetowych pojawił się artykuł o wstąpieniu w policyjne szeregi nowych funkcjonariuszy. Mundurowi złożyli ślubowanie w Komendzie Powiatowej Policji w Garwolinie. Relacja z tego wydarzenia wraz ze zdjęciami ukazała się na portalu społecznościowym, gdzie została opatrzona obraźliwym komentarzem, skierowanym pod adresem policjantów widocznych na fotografiach. Wpis naruszał godność funkcjonariuszy, obniżał ich autorytet i miał na celu jedynie wyśmiać policjantów i im ubliżyć.

Po ustaleniach i zebraniu materiału dowodowego, policjanci prowadzili czynności w związku ze „znieważeniem funkcjonariusza publicznego lub osoby do pomocy mu przybranej podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych”. Zniewagą jest bowiem takie zachowanie, które uwłacza godności pokrzywdzonego, stanowi wyraz pogardy i lekceważenia. Jest to przestępstwo z art. 226 kodeksu karnego, za które grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na to, aby przedstawić mężczyźnie zarzut znieważenia funkcjonariuszy w związku z pełnieniem obowiązków służbowych i z powodu wykonywanego przez nich zawodu. 31-latek przyznał się do winy. W trakcie czynności usunął też obraźliwy wpis.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Strzał w stope (, #IP 4cc61e249c) Odpowiedz

Jak mozna znieważyć policjanta? Rzad ukrecił stryczek sobie tymi zmianami i dokrecaniem sruby. Ludzie chca policji pomocnej a nie karnej. Lokalny smieszny przedstawiciel pis ma w tym walny udzial. Cos mu ponoć sprzęt szwankuje..

Belmondziak (, #IP 8bbaa933eb) Odpowiedz

Waszym zdaniem.Moim to ten Rząd wszystkich powsadzaja do więzień Nie wystarczyły by przeprosiny i po sprawie. NA CHWILE OBECNA TYLKO bogatych nie udaje się rządowi ruszyć Niby tam coś ruszają udowadniają a tamci i tak im się śmieją w oczy. Te całe zgromadzenia Jak tam traktowali policję wyzwiska Ale oni.mają poparcie. Teraz kochany Rząd może szaleć ma tylu Ukraińców Polaków powsadzac Kary są duże prędkość itp nieadekwatne do zarobków Polaka co by charował na dwóch etatach. Może wy już z Pisu zrezygnujcie Bo żeby się chwalić ze się dało na dzieci bo i te emerytury to yrzeba gdzieś zabrać No rozumie kary były będą ok ale to całkiem zachodnie Tylko obliczcie ile taki Niemiec Anglik zarabia no chyba nie tyle co w Polsce jak mu dadzą więcej niż ta Krajowa to by go z zakładu nie wypuszczali. Nie mam na myśli tych wykształconych po studiach ludzi bbez znajomości języka ba nawet rosyjskiego bo i takie kwiatki by xbalazl w tych Urzędach.Nie rozdawać tak pieniędzy a nie będzie trzeba tak ludzi karać szanowny Rządzie Kraju Polskiego.