KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

''Rosnę z matematyką''- program grantowy dla Zerówki w Starym Goniwilku

Dodano:
garwolin - ''Rosnę z matematyką''- program grantowy dla Zerówki w Starym Goniwilku

Odział Przedszkolny Zerówka w Szkole Podstawowej w Starym Goniwilku znalazł się w gronie zwycięzców konkursu programu grantowego „Rosnę z matematyką” organizowanego przez Fundację mBanku we współpracy z Fundacją Dobra Sieć.

W pilotażowej edycji programu wpłynęły 233 wnioski, a wśród 40 projektów, które otrzymały dofinansowanie znalazł się autorski projekt pod tytułem „Po ogrodzie biegamy, matematyki szukamy”. Fundacja mBanku przekazała szkole grant w wysokości 4000 zł na realizację projektu, w tym na częściowe dofinansowanie wycieczki do Bałtowa. Projekt zostanie zrealizowany w ciągu czterech miesięcy - od 1 marca 2022 r. do 15 czerwca 2022 r.

W założeniach programu dzieci zgłębiają podstawy matematyki poprzez zabawę i własne doświadczenia, które stanowią podstawę nabywania umiejętności i pojęć matematycznych. Projekt „Po ogrodzie biegamy, matematyki szukamy” jest innowacyjny, w całości opiera się na naturalnych pomocach dydaktycznych i jest realizowany na świeżym powietrzu w ogrodzie szkolnym. W realizację projektu zaangażowani są również rodzice, dzieci pracują w grupach i w ten sposób bardziej mogą doświadczać i uczyć się matematyki.

REKLAMA:


Dotychczas w ramach projektu odbyła się bardzo ciekawa i pełna praktycznych wskazówek prelekcja dla rodziców pt. „Rozwój kompetencji matematycznych dziecka”. Podczas zajęć z udziałem rodziców dzieci bardzo ochoczo mierzyły oznaczone pnie drzew oraz drogi ułożone z listewek, układały liczydła z szyszek i kasztanów oraz rozwijały swoje logiczne myślenie uzupełniając magiczne kwadraty. W ramach projektu zostały również zakupione pomoce dydaktyczne oraz materiały plastyczne, które są wykorzystywane podczas zajęć.

Realizacja projektu łączy przyjemne z pożytecznym – pozwala miło spędzić czas i przynosi ogromną satysfakcję dzieciom, a jednocześnie rozwija niezwykle ważne w życiu i dalszej edukacji kompetencje matematyczne.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.