Pamiętali o tradycjach pułkowych

Dodano:
garwolin - Pamiętali o tradycjach pułkowych

Stowarzyszenie Kawaleryjskie im. 1. Pułku Strzelców Konnych zaprosiło do udziału w tradycyjnym święcie pułkowym, które odbyło się 8 maja 2022. W niedzielne popołudnie mogliśmy wspólnie powspominać strzelców, którzy do 1939 roku stacjonowali w Garwolinie.

Uroczystości rozpoczęła msza święta polowa odprawiona na terenie OSP Leszczyny przy ul. Sławińskiej. Po uroczystej celebrze z koncertem wystąpiła orkiestra dęta OSP Garwolin. Spotkanie zakończyły pokazy sprawności kawaleryjskiej i wojskowa grochówka. W trakcie wydarzenia zostały rozdane nagrody dla najlepszych uczestników V Otwartych Zawodów Strzeleckich o Puchar Posła na Sejm RP Grzegorza Woźniaka.

W kategorii karabin sportowy - amatorzy zostało sklasyfikowanych 10 zawodników.  Pierwsze miejsce zajął Remigiusz Lazurek, drugie Krzysztof Balas a trzecie Mikołaj Żurawski.
W kategorii wielobój strzelecki - zawodowcy pierwsze miejsce zajął Jakub Cabaj, drugie Michał Sztylka, a trzecie Kamil Bielasty. W rywalizacji startowało 9 zawodników.

W kategorii pistolet sportowy - amatorzy pierwsze miejsce zajął Jan Kowaluk, drugie Remigiusz Lazurek a trzecie Otylia Dębecka. O puchar w tej kategorii walczyło 10 zawodników.

Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.