KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

Peugeot potrącił 16-letniego rowerzystę

Dodano:
garwolin - Peugeot potrącił 16-letniego rowerzystę

Do niebezpiecznego zdarzenia z udziałem rowerzysty doszło na ulicy Kościuszki w Garwolinie, gdzie kierujący peugeotem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu cykliście, poruszającemu się po wyznaczonej drodze dla rowerów. 16-latek z obrażeniami trafił do szpitala.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że wczoraj po godzinie 15.00 mieszkaniec Garwolina kierujący peugeotem wyjeżdżał z drogi podporządkowanej, czyli z ulicy Olimpijskiej. 56-latek nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu rowerzyście, poruszającemu się po wyznaczonej ścieżce rowerowej ulicą Kościuszki w kierunku centrum miasta. 16-letni cyklista nie zdołał uniknąć zderzenia. Zespół ratownictwa medycznego zdecydował o przewiezieniu rowerzysty do szpitala. Dalsze postępowanie szczegółowo wyjaśni przebieg i okoliczności tego zdarzenia.

W kodeksie drogowym opisanych jest wiele sytuacji, w których kierujący powinien zachować szczególną ostrożność. Jedną z nich jest zbliżanie się do przejazdu dla rowerzystów. Jest to na tyle ważne, że rowerzysta w przeciwieństwie do kierowców samochodów i ich pasażerów, pozbawiony jest jakiejkolwiek technicznej ochrony m.in. pasów bezpieczeństwa, poduszek powietrznych, czy samej karoserii pojazdu. Niestety w starciu z pojazdem, bezpośrednio narażone jest jego zdrowie i życie.

Garwolińscy policjanci apelują o bezwzględne stosowanie się do obowiązujących przepisów w trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Nicola Kargul (, #IP 107233ae24) Odpowiedz

znam kierowcę peżota. jeździ szybko ale bezpiecznie, nie zamula na 17-ce niżej niż 170 km/h. Taki ma styl jazdy