KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

Za złotówkę miesiecznie wynajmowali teren przy UM. Za pozostałe miesiące nie zapłacili

Dodano:
garwolin - Za złotówkę miesiecznie wynajmowali teren przy UM. Za pozostałe miesiące nie zapłacili

Punkt do testów na COVID-19 zniknął 5 maja z parkingu przy ul. Staszica należącego do miasta Garwolin. Ale żeby firma posprzątała po sobie, musiało interweniować miasto. Za 6 miesięcy użytkowania w 2020r. terenu należącego do Garwolina, firma zapłaciła 6 zł. Za okres od stycznia 2021r. do kwietnia 2022r. CortenMedcic, zdaniem sekretarza miasta korzystała z parkingu bezumownie i miasto wezwało firmę do uregulowania należności, w znacznie wyższej niż 1 zł miesięcznie kwocie.Prawo .pl podaje, że od 1 kwietnia nie ma już powszechnego, bezpłatnego testowania w aptekach i punktach wymazowych. Zniknęła już możliwość rejestracji na test online. Nie zaleca się też testowania pacjentów z gorączką lub objawami górnych dróg oddechowych. Lekarz rodzinny nie zleci testu PCR, a w szpitalach testy będą tylko dla pacjentów z klinicznymi objawami.

Dalej serwis podaje, że „każdy, kto będzie chciał sprawdzić, czy ma Covid-19 jak dawniej będzie musiał wykonać test antygenowy lub PCR za własne pieniądze. Koszt testu antygenowego z apteki czy Lidla do samodzielnego wykonania wynosi od 30 do 60 zł, w prywatnym laboratorium ok. 100 zł, a koszt testu PCR to ok. 300 zł.”

Firma CortenMedcic z Warszawy zauważyła zmiany w finansowaniu testów i zamknęła w kwietniu swoją działalność. „Ciekawskich”, którzy chcieliby płacić kilkaset zł za test było na tyle mało, że firmie nie opłacało się utrzymywać punktu w Garwolinie.

REKLAMA:


Sekretarz miasta Cezary Tudek informuje, że firma, w „związku z zaistniałą sytuacją epidemiczną” była obciążana przez miasto zaledwie złotówką za miesiąc użytkowania parkingu. Za okres od czerwca do grudnia 2020r., firma, która pobierała wymazy zapłaciła 6 zł.
Przez cały 2021 i 2022r. firma korzystała za parking bezumownie. Samorząd miasta Garwolin nie dopilnował kwestii umowy i dopiero w styczniu 2022r. wystąpił do firmy z prośbą o uregulowanie należności, ale po zupełnie innych stawkach. Miasto po prostu wyliczyło, że za kilka miejsc parkingowych użytkowanych od stycznia 2021r. do stycznia 2022r. firma powinna zapłacić 2640zł.  Firma nie odpowiedziała na wezwanie. Miasto wystąpiło do firmy ponownie w kwietniu 2022r. i doliczyło jej kolejne kilkaset zł za użytkowanie parkingu. Firma kontener sprzątnęła 5 maja, ale naliczonej przez miasto kwoty nie opłaciła.

Sekretarz miasta zaznaczył, że urząd jest gotowy wystąpić na drogę sądową wobec firmy z Warszawy.

Dziś ze skrzynki Kuriera Garwolińskiego do firmy z Warszawy trafiły pytania o kwestię należności za użytkowanie parkingu.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Belmondziak (, #IP 948aa1a017) Odpowiedz

Teraz nie ma covida teraz jest wojna.Na poerwszym miejscu.haha