KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

Zmarł Jan Dadas. Pogrzeb dziś o 14.00

Dodano:
garwolin - Zmarł Jan Dadas. Pogrzeb dziś o 14.00

Wczoraj w wieku 101 lat zmarł Jan Dadas. Jego małżeństwo z Władysławą było najstarszym na świecie. Pogrzeb dziś o godzinie 14.00.

4 maja Jan Dadas obchodził 101 urodziny. W tym roku delegacja z Urzędu Gminy Miastków nie odwiedziła go w domu, bo jubilat czuł się bardzo źle. Pogrzeb Jana Dadasa dziś o 14.00 w kościele w Zwoli Poduchownej.
Władysława i Jan Dadasowie z Ryczysk w gminie Miastków Kościelny, w lutym obchodzili 81. rocznicę ślubu. Było to najprawdopodobniej najstarsze małżeństwo w Europie.

Mieszkańcy Ryczysk zawarli związek małżeński w Kościele pw. Św. Anny w Zwoli Poduchownej w dniu 10 lutego 1941 r. Wychowali pięcioro dzieci: 4 córki i syna. Doczekali się 11 wnucząt i 15 prawnucząt. Pani Władysława ma 97 lat, a pan Jan w maju skończył 101 lat.

Na początku marca wójt gminy Miastków Kościelny Jerzy Jaroń, senator Maria Koc i starosta garwoliński Mirosław Walicki wręczyli małżeństwu okolicznościowe pamiątki.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.