Wiadomości z Garwolina

Prace budowlane w gminie Maciejowice idą pełną parą

Dodano:
garwolin - Prace budowlane w gminie Maciejowice idą pełną parą

Nabiera tempa budowa budynku Urzędu Gminy Maciejowice przy ul. Sportowej. Na ukończeniu są prace przy budowie oczyszczalni ścieków w Maciejowicach.

Wiosna w pełni sprzyja prowadzeniu prac przy dwóch największych inwestycjach gminy Maciejowice.

6 maja 2021 r. wójt gminy Maciejowice Tomasz Kwiatkowski podpisał umowę na realizację budowy nowego budynku Urzędu Gminy przy ul. Sportowej w Maciejowicach.
Wykonawcą inwestycji w wyniku postępowania przetargowego została firma ADMIEX Sp. z o.o. Sp. k. z Warszawy. Wartość umowy to kwota 7.299.486,27 zł. Inwestycja zgodnie z umową zostanie zrealizowana w ciągu 18 miesięcy od dnia podpisania umowy.

REKLAMA:


Tak duża kolejna inwestycja w Gminie Maciejowice nie byłaby możliwa gdyby nie pozyskane przez samorząd dofinansowanie ze środków zewnętrznych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w kwocie 3.000.000,00 zł.
W uroczystym podpisaniu umowy udział wzięły władze samorządowe Gminy Maciejowice: wójt gminy Tomasz Kwiatkowski, zastępca wójta Beata Rulak-Fryc, sekretarz gminy Sebastian Kieliszek, skarbnik gminy Jolanta Jedynak, prezes zarządu firmy ADIMEX Adam Kojtych.

W pierwszym półroczu 2022 roku, nowoczesna oczyszczalnia ścieków ma zostać oddana do użytkowania.
Inwestycja realizowana jest z dofinansowaniem w łącznej kwocie 5 mln zł. Równolegle prowadzone są prace przy budowie kanalizacji sanitarnej z przyłączami w miejscowości Kochów i Oblin. Po wybudowaniu nowej oczyszczalni ścieków możliwe będzie zakończenie budowy kanalizacji w Maciejowicach oraz kolejnych miejscowościach.

Obie inwestycje są warte ponad 14 mln zł, z czego ponad 9,7 mln stanowią pozyskane przez samorząd środki zewnętrzne.

FB Gmina Maciejowice/własne
zdjecia: FB Gmina Maciejowice

Odwiedź nas na facebooku

Galeria 8

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Nadciąga brak prądu (, #IP ee87a3ab6e) Odpowiedz

Czy gmina zakupiła agregat prądotwórczy do strategicznego i jedynego ujęcia wody.

ksiegowa z Zelechowa (, #IP 6479268bcd) Odpowiedz

Ile ....... już..... na liczniku zadłużenia?

Belmondziak (, #IP 65e65918dd) Odpowiedz

Wszystkie Urzedy rozbudowac na prowincjach Bo prawie wszedzie ciasno maja A pchaja sie do Urzedow Bogatych do Urzedow biednych do wienzienia bo tez cos tam w Siedlcach dobudowali pamietaja tez o biednych brawo Kiedys krzyczeli komuna tylko pare osob robote zrobila teraz ilu to trzeba ludzi .

Nowi Pensjonariusze (, #IP 833e3c55be) Odpowiedz

Zaraz po Wyborach będzie gdzie zakwaterować Nomenklaturę PiS i Ich wspólników Wyborców.

IRokez (, #IP f909846273) Odpowiedz

Ta gmina to mega bogata robota idzie pełną parą przy dzisiejszych cenach materiałów i usług. :)

Bidy nie ma (, #IP 4abd814b94) Odpowiedz

Bidy nie ma jak się daje podwójny gruby styropian na fundamenty