KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

Fotograf ślubny Darek Szubiński - fotoszubi.pl

Dodano:
garwolin - Fotograf ślubny Darek Szubiński - fotoszubi.pl

Nazywam się Darek Szubiński i od 2002 roku zawodowo zajmuję się fotografią ślubną pod marką FOTOSZUBI.
Chcę nieco opowiedzieć o mojej filozofii realizacji zleceń z zakresu fotografii ślubnej. Są nimi fotorelacje (reportaże) z dnia ślubu i sesje zdjęciowe.


Moja przygoda z fotografią ślubną rozpoczęła się, gdy byłem jeszcze chłopcem. W roku 1987 wykonałem swoją pierwszą fotorelację z dnia ślubu, mając niespełna 13 lat, dwie kolejne wykonałem w latach 1988-89.

Te lata to praca, szereg doświadczeń, obserwacja świata i konsekwentne realizowanie nowych celów, nowych zleceń. To potencjał, który pomaga mi od 20 lat pracować na zadowolenie moich klientów.


Żyjemy obecnie w czasach olbrzymiej ilości obrazów. Przeglądamy zdjęcia, które często już na etapie powstawania mają być po prostu ładne i proste. Tempo ich przeglądania stawia atrakcyjność na pierwszym miejscu, forma staje się ważniejsza od treści. Czy więc fotografia ślubna też powinna być tylko formą pewnej atrakcji na chwilę, czy jednak powinna stanowić o pamiątce na kolejne lata i przywoływać wspomnienia?
W fotografii ślubnej również pojawiają się mody na formę np.: pastelowe kolory, ciemne i smutne zabarwienia czy przerysowania perspektywy. Bywa to ubierane w otoczkę artystycznego podejścia lub jest zgodne z trendami np. kolorystyki filtrów na Instagramie. Ważniejsza staje się forma niż treść fotografii, a przecież fotografia ślubna ma przetrwać przez kolejne długie lata, gdy mody przeminą.

Niemal każde zdjęcie można doprowadzić do atrakcyjności „wizualnej” poprzez różne zabiegi np. nałożone filtry przy obróbce. Nie oznacza to, że zdjęcie po wielu latach będzie dzięki temu lepsze i ciekawsze, często będzie tylko „niemodne”.

Fotografia ma od lat bardzo ważny aspekt swojego istnienia. Fotografia zapisuje i zapamiętuje ułamek czasu z przeszłości dla potomnych i dla nas samych na przyszłość. Dobra fotografia to nie zabiegi użycia kolorowych filtrów, ale przede wszystkim płynąca z niej,  odpowiednio zapisana opowieść.


Fotografia ślubna pasjonuje mnie możliwością uczestnictwa w tak podniosłej chwili, gdy zaczyna się wspólna droga dwojga osób. Fotografując, szukam emocji, szukam tego, co prawdziwe i szczere, a tym samym piękne w swojej prostocie. Uwielbiam nieplanowane zmiany akcji, jestem blisko, by niczego nie pominąć.
Cieszę się, że to piękno stanowi o istocie mojej pracy. Możliwość uczestniczenia w jednym z najważniejszych etapów życia tak wielu osób to ogromny przywilej, odpowiedzialność, szczęście i motywacja do pracy. To mój sposób by praca była przyjemnością.

Darek Szubiński
telefon: 603 66 44 08

Moje ślubne realizacje odnajdziesz na www.fotoszubi.pl.
Jako fotografa jeszcze lepiej poznasz mnie na www.szubinski.pl.

Artykuł sponsorowany