KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

Znaleźli towar bez polskich znaków akcyzy

Dodano:
garwolin - Znaleźli towar bez polskich znaków akcyzy

W piwnicy jednego z bloków na garwolińskim osiedlu policjanci Zespołu d/w z Przestępczością Gospodarczą zabezpieczyli blisko 27 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych. Należności Skarbu Państwa zostały w ten sposób narażone na uszczuplenie o ponad 30 000 złotych. Zatrzymany w tej sprawie usłyszał już zarzuty.

Policjanci stale prowadzą działania skierowane na zwalczanie przestępczości akcyzowej. We wtorek wieczorem funkcjonariusze Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą garwolińskiej komendy weszli do jednej z piwnic na osiedlu w Garwolinie. W wyniku przeszukania zabezpieczyli przechowywane przez właściciela pomieszczenia wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy.

Policjanci odnaleźli blisko 27 tys. sztuk papierosów, wszystko bez akcyzy. Należności Skarbu Państwa zostały narażone na uszczuplenie na ponad 30 tys. złotych. Zatrzymany 61-latek usłyszał zarzuty z kodeksu karnego skarbowego. Całość zabezpieczonego przez policjantów mienia w konsekwencji ulegnie przepadkowi.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.