KurierGarwoliński.pl

Rozrywka | Kultura Garwolin

Artystyczny poranek z klaunem Rufi Rafi

Dodano:
garwolin - Artystyczny poranek z klaunem Rufi Rafi

Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie od kilku lat realizuje projekt comiesięcznych spotkać z teatrem dla dzieci i ich rodziców. ''Artystyczne poranki'' to okazja do poznania różnych form teatralnych. Majowy spektakl z pewnością wywoła uśmiech na twarzach - nie tylko najmłodszych widzów. Bilety już w sprzedaży.


Teatr Czerwona Walizka do Garwolina zawita po raz pierwszy. To organizacja działająca na styku dziedzin teatru, animacji społecznej i arteterapii. Ogromna część działalności Czerwonej Walizki to produkcja spektakli teatralnych – głównie w nurcie teatru dla dzieci, teatru ulicznego, ale też sięgającego do środków wyrazu teatru alternatywnego.

Głównym motorem działań i założycielem Czerwonej Walizki jest Rafał Biesiada – klaun, performer, terapeuta. Znany głównie jako klaun Rufi Rafi. Od małego zafascynowany cyrkiem. Oglądał wszystkie retransmisje gal w Monte Carlo i przesiadywał godzinami przy namiocie cyrkowym, gdy cyrk akurat odwiedzał jego miasto.

- „Artystyczne poranki” to z jednej strony okazja do wspólnego spędzenia czasu dzieci i rodziców, a z drugiej edukacja. Od początku realizacji tego cyklu staraliśmy się pokazywać naszym najmłodszym widzom spektakle odmienne zarówno w tematyce, jak i w formie. Mamy nadzieję, że za kilka lat to zaowocuje, że nasi widzowie będą świadomymi i aktywnymi odbiorcami kultury. Nasze majowe spotkanie na pewno będzie pełne radości, a dzieciom przybliży ideę przedstawień cyrkowych – mówi Justyna Dybcio z Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

REKLAMA:


22 maja widzowie wezmą udział w spektaklu „Rufi Rafi Show”. To elastyczny spektakl, który dostosowuje się do publiczności. W spektaklu są wykorzystywane różnorodne techniki, między innymi: klaunowe gagi, dowcipy sytuacyjne, żonglerka.

Spotkanie z klaunem cechuje duża doza improwizacji i działań z publicznością. Klaun wciąga do swoich działań uczestników spotkania, tworząc z nimi na bieżąco pełną humoru ulotną rzeczywistość, nietrwałą jak bańka mydlana, odjechane kuku na muniu.

Artystyczne poranki: Teatr Czerwona Walizka „Rufi Rafi Show”
22 maja 2022 r., godz. 10:30, sala widowiskowa CSiK
Bilety: 15 zł – do kupienia na www.csik.garwolin.pl lub w sekretariacie CSiK (ul. Nadwodna 1).Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.