KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

Bez uprawnień, a do tego z narkotykami w aucie

Dodano:
garwolin - Bez uprawnień, a do tego z narkotykami w aucie

Podczas kontroli drogowej okazało się, że kierowca opla nie ma uprawnień do kierowania pojazdami, a do tego policjanci znaleźli przy nim amfetaminę. Teraz odpowie za posiadanie narkotyków, kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień i jeżeli badanie krwi wykaże obecność substancji niedozwolonych, to również za kierowanie samochodem pod wpływem środka odurzającego.


Kontrolę drogową policjanci z Sobolewa przeprowadzili w miniony wtorek przed godz. 20 w Godziszu. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierowcę opla. Podczas czynności okazało się, że 33-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Nerwowe i niepewne zachowanie kierowcy wskazywało, że coś ukrywa przed funkcjonariuszami. Badanie stanu trzeźwości nic nie wskazało. Skrupulatne sprawdzenie doprowadziło do wyjaśnienia zachowania kierowcy. Mężczyzna posiadał przy sobie jeden woreczek i dwa zawiniątka z zawartością białego proszku. Substancję sprawdzono testerem – była to amfetamina. W związku z podejrzeniem kierowania pojazdem pod działaniem środków odurzających pobrano krew do szczegółowych badań. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

REKLAMA:


33-latek usłyszał już zarzut. Teraz będzie odpowiadał w myśl ustawy o przeciwdziałaniu narkomani oraz za wykroczenie kierowania pojazdem pomimo braku uprawnień. Jeżeli badanie krwi potwierdzi obecność substancji zabronionych, odpowie również za jazdę pod wpływem środka odurzającego.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.