KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

21-latkowi grozi zakaz kierowania pojazdami i do 30 tys. złotych grzywny

Dodano:
garwolin - 21-latkowi grozi zakaz kierowania pojazdami i do 30 tys. złotych grzywny

Do 30 tys. złotych grzywny grozi mieszkańcowi gminy Maciejowice, który zdecydował się na kierowanie samochodem nie posiadając do tego wymaganych uprawnień. To kolejny kierowca bez prawa jazdy zatrzymany od początku roku przez garwolińskich policjantów. W trakcie kontroli okazało się, że jego pojazd nie został dopuszczony do ruchu.

Dzisiaj o godz. 1:30 w Łaskarzewie na ulicy Rynek Duży im. Piłsudskiego policjanci pełniący nocną służbę zatrzymali do kontroli drogowej osobowego peugeota. Za jego kierownicą siedział 21-letni mieszkaniec gminy Maciejowice. Jak się okazało mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania, a jego samochód nie był dopuszczony do ruchu. Policjanci uniemożliwili kierowcy dalszą jazdę.

Przypominamy, że zgodnie z wprowadzonym w styczniu bieżącego roku nowym taryfikatorem za obydwa wykroczenia przewidziana została wysoka grzywna. Wobec osoby, która popełni tak nieodpowiedzialne wykroczenie i zdecyduje się na jazdę bez uprawnień obowiązkowo orzekany jest zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Policjant obligatoryjnie  przekazuje sprawę do sądu, gdzie grzywna może wynieść nawet 30 000 złotych. Za kierowanie pojazdem niedopuszczonym do ruchu grozi grzywna nawet do 5 tys. zł.

Niestety statystyki pokazują, że niektórzy kierowcy nie zdają sobie sprawy z zagrożenia, jakie stwarzają swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem. Garwolińscy policjanci nieustannie apelują o  odpowiedzialność na drodze.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.