KurierGarwoliński.pl

Ciekawe tematy z Garwolina

Ochnik pod ostrzałem lewicowych organizacji

Dodano:
garwolin - Ochnik pod ostrzałem lewicowych organizacji

Firma Ochnik z Garwolina kolejny raz znalazła się na celowniku aktywistów antyhodowlanych. Chcą oni wymóc na producencie rezygnację z używania naturalnych skór. Informację podał portal Świat Rolnika.

Hasła nawołujące do wycofania futer pojawiały się w weekend na twitterze i pod wieloma wpisami firmy Ochnik w innych serwisach społecznościowych.
- Aktywiści antyhodowlani z wymalowanymi na kartkach hasłami widoczni byli także w centrach handlowych przed sklepami sieci. Nie jest to pierwsza tego typu kampania wymierzona w firmę – informuje Świat Rolnika.

Podobna kampania miała miejsc rok temu (czytaj TUTAJ).

Tegoroczna kampania nagłośniona została przez profil Green Rev Institute, który promuje Sylwia Spurek. „Zrzeszamy osoby i organizacje, wierzące że jakość życia zależy od przestrzegania praw zwierząt ludzkich i pozaludzkich” - to jedno z założeń tej lewicowej organizacji.

Portal Świat Rolnika podkreśla, że produkcja ubrań z naturalnych materiałów jest znacznie lepsza dla środowiska niż materiały syntetyczne.
Komentarza w sprawie udziela firma Ochnik: „(…) z uwagi na dobrowolność udziału w programie Sklepy Wolne od Futer, a także niewiążący prawnie charakter deklaracji przystąpienia, postanowiliśmy nie dołączać do programu. W stosownym czasie podejmiemy samodzielną i suwerenną decyzję dotyczącą obecności w naszej ofercie produktów wykonanych z futer naturalnych (…) Chcielibyśmy podkreślić, że nigdy nie bagatelizowaliśmy zagadnienia, jakim jest dobro zwierząt. Zważywszy jednak na specyfikę oraz historię firmy, a także na potrzeby i oczekiwania części Klientów, podjęcie decyzji o całkowitej rezygnacji z produktów zawierających futra naturalne wymaga czasu i reorganizacji. Aktualnie prowadzimy analizy w tym zakresie”

Dla Świata Rolnika wywiady w kwestii ekologizmu udzielił poseł Dobromir Sośnierz (TUTAJ). „Niestety ideologia lewicowo-prozwierzęca robi postępy, dlatego właśnie że Ci ludzie są bardziej zdeterminowani. Są w stanie przychodzić pod te sklepy i przyklejać się do szyby, czy robić inne mniej lub bardziej głupie akcje tak długo, aż obrzydzą firmie stosowanie określonego materiału. To jest szantaż moralny stosowany wobec tej firmy. Jeśli nie spełnisz naszych żądań, to jesteś wrogiem zwierząt. Ponieważ po drugiej stronie nie ma żadnej spójnej ideologii lub innej części składowej, która by się temu sprzeciwiała, to strona konserwatywna jest w defensywie„ – zaznaczył poseł.

Do Komisji Europejskiej trafił wniosek o zarejestrowanie nowej unijnej inicjatywy obywatelskiej. Jej celem jest zlikwidowanie hodowli zwierząt w Unii Europejskiej do celów służących człowiekowi. „Czy to nie idzie za daleko?” - zapytał Sośnierza dziennikarz Świata rolnika Oliwer Pochwat.
„Ta ideologia robi postępy, ponieważ ma bardziej zdeterminowanych zwolenników, bardziej przekonanych, a po drugiej stronie jest zupełny brak ideologii. Oznacza to załamanie chrześcijańskiego światopoglądu i dualizmu, który oddziela świat duchowy, do którego należy człowiek, od świata materialnego, do którego należą zwierzęta. Ludzie pozbyli się w ten sposób dobrego narzędzia, którym potrafili się przed takimi dziwacznymi pomysłami obronić” – zaznaczył Sośnierz.


źródło: swiatrolnika.info

REKLAMA:

Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Animals Lives Matter (, #IP 68cd7cb4f6) Odpowiedz

Ja futer nie mam i uważam to za głupotę, jak robienie smaru z tłuszczu wieloryba gdy dziś robi się smary z ropy naftowej czy części z plastiku zamiast z fiszbinu. Ale jak ktoś chce kupować bzdety to jego sprawa. Pytanie. Gdzie jest animals lives matter gdy zwierzęta zabijają zwierzęta?

Pytanie (, #IP a7cbdc1d5f) Odpowiedz

Firma OCHNIK pod obstrzałem lewicowych organizacji? A jak zachowują się prawicowe organizacje w stosunku do firmy OCHNIK?

Pietras (, #IP d1430c7d1f) Odpowiedz

Albo jesteśmy eko i korzystamy z naturalnego bogactwa jakim nas obdarzyła ziemia albo dalej będziemy się zasypywać kiepskimi materiałami z tworzyw sztucznych. Poglądy lewackie są złem... A tak na marginesie to czyeko skóry czyli tworzywa to nie są czasami pochodnymi ropy naftowej? Te same organizacje, które nas starszą kryzysem naftowym namawiają ludzi do ubierania się w ten szajs? Totalna bzdura i brak logiki. Uwielbiam produkty ze skóry naturalnej i nie zrezygnuje z ich zakupu dlatego, że jakiś pokemon (ciekawe kto go finansuje) przywiąże się do drzwi wejściowych sklepu. Lubię też i cenię wszelakiej maści plastik bo jest potrzebny i dość tani w recyklingu, a lewackie ideologie okraszone różnymi organizacjami niech się zajmą czymś pożytecznym np wolontariatem w sprzątaniu świata. A jeszcze lepiej niech jadą za wschodnią granicę i niech kładą się pod czołgi- przecież tam to dopiero jest kataklizm naturalny.

mk (, #IP 26f8aab57a) Odpowiedz

szukam od dłuższego czasu fajnych markowych butów sportowych 100 % ze skóry, Obecnie nie do dostania !. Znane firmy wycofały się ze skóry. W obecnie dostępnych bytach nawet z siatki noga nie oddycha. Jest to taki syf. Podobnie jest z odzieżą która nie oddycha kolejny syf za który się płaci się za logo. Skóra , Bawełna na wieszaki Oszołomy do kosza !

Nie ulegać lewakom! (, #IP d81a0a6268) Odpowiedz

Wielu ludzi bardzo sobie ceni ubrania z naturalnych materiałów i nigdy na siebie nie założy ubrań z plastiku coraz częściej pochodzącego z odpadów. Ochnik powinien się reklamować że jego produkty nie zawierają niczego z recyklingu tylko są wykonane w 100 procentach z naturalnych materiałów a oszołomstwo przepędzić z przed sklepów. Ich nie stać na kupno naturalnego futra czy skóry więc nie będzie żadnego ubytku klientów. Jeśli firma Ochnik ulegnie żądaniom aktywistów to będzie początek jej końca.