KurierGarwoliński.pl

Ciekawe tematy z Garwolina

Wraca komunizm. Bezwarunkowy dochód podstawowy będzie testowany w Polsce

Dodano:
garwolin - Wraca komunizm. Bezwarunkowy dochód podstawowy będzie testowany w Polsce

Bezwarunkowy dochód podstawowy będzie testowany w Polsce. Eksperyment odbędzie się w gminach na Warmii i Mazurach. Przez dwa lata na grupie minimum pięciu tysięcy mieszkańców - a maksymalnie 31 tys. osób - będzie co miesiąc wypłacane 1300 złotych – podaje portal wydarzenia.interia.pl.


O bezwarunkowym dochodzie przestrzegałem już w lutym 2021r. Tekst można przeczytać TUTAJ.
Jednym z pierwszych krajów w Europie, które testowały nowy komunizm była Finlandia, gdzie program trwał przez dwa lata (od początku 2017 roku do końca 2018 roku).
"(...) zaowocował poprawą zdrowia uczestników i nieco większym zatrudnieniem w objętej nim grupie" - twierdził Guy Standing, profesor Uniwersytetu Londyńskiego .

Polska ledwo wygrzebała się z komunizmu w 89r., a znowu wracamy do tego co nie działało i nie będzie działać, bo nie ma prawa.

„ W Polsce eksperyment przeprowadzi Stowarzyszenie Warmińsko-Mazurskich Gmin Pogranicza - czytamy na stronie Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
W zespole przygotowującym pilotaż uczestniczy m.in. dr Szlinder oraz socjologowie z UAM - dr Mariusz Baranowski i prof. Piotr Jabkowski z Wydziału Socjologii.
Eksperyment potrwa dwa lata i będzie polegał na wypłacaniu 1300 zł grupie mieszkańców - minimum 5 tys., maksimum 31 tys. osób” – podaje portal wydarzenia.interia.pl.

W pseudoanalizach profesorów z Londynu czy z Polski, trudno szukać prostego faktu, że gwarantowany dochód jest sprawdzany w skali micro i nie bierze pod uwagę wielu czynników, takich jak inflacja, która w skali macro dla bezwarunkowego dochodu się zwiększy. Wzrosna też obciążenia podatkowe. W dzisiejszych przekazach niełatwo znaleźć informacje na temat poglądów gospodarczych panów profesorów. Szokujące jest to, że w notkach prasowych nie ma informacji o źródle finansowania eksperymentu i nie ma żadnej głębszej refleksji nad tym co nadciąga w Polsce i na świecie, a należy dodać, że oprócz planów dochodu "bezwarunkowego" polski rząd tworzy megabazę informacji na nasz temat, a Unia Europejska tworzy projekt skanowania prywatnych wiadomości. Po co w Europie mlekiem i miodem płynącej z planowanym dochodem "bezwarunkowym" takie narzędzia?. Bezwarunkowy dochód to jeden z celów komunisty Klausa Schwaba, który stoi na czele Światowego Forum Ekonomicznego.


Trzeba być nieskończenie naiwnym, by sądzić, że dochód, po wprowadzeniu go szerzej w kraju, będzie rzeczywiście bezwarunkowy, ponieważ władza dzięki takiemu rozdawnictwu ma kolejne narzędzie do sterowania społeczeństwem. Nie spełnisz warunków władzy? Władza odbierze Ci „bezwarunkowy” dochód. Nadciąga nowy totalitaryzm, nie ma co do tego żadnych wątpliwości.


wydarzenia.interia.pl/własne

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Marley (, #IP 996be90440) Odpowiedz

Marley nie znam nikogo kto by chodził w maseczce z obawy przed covidem ludzie chodzili w maseczkach tylko dlatego ze ich nie było stać chodzić bez

Marley (, #IP 5f048acd4b) Odpowiedz

Chodziłem bez szmaty przez calusieńką ,,pandemię,, - byłem oczywiście szurem, foliarzem i płaskoziemcą. W marketach jedni patrzyli ze zgrozą inni być może z zazdrością, ale ani jeden choćby raz nie przypierwiastkował się do mnie żaden stróż prawa /a widzieli mnie wielokrotnie/ i nie dostałem żadnego mandatu, czy choćby pouczenia. Prędzej czepiali się ormowcy sami nie mający odwagi szmaty zdjąć - ale to wyjątki. Raz w lokalnie najpopularniejszej sieci piekarń w budynku kauflandu pani nie chciała mnie obsłużyć argumentując, że skoro ona musi się w masce dusić, to ja też powinienem. Autentycznie. nie że wirus, śmierć, łolaboga, ale że jak ona musi to i ja :D

ale.... (, #IP 4df6dc28ce) Odpowiedz

jesteś gość, barwo Ty, normalnie odznaczenie od AD trzeba Ci dać, normalnie taki kozak, trzeba chyba zasugerować redaktorowi żeby o Tobie artykuł napisał o tytule Chodziłem bez szmaty przez całą pandemię, albo Nie jestem foliarzem - wspomnienia człowieka bez szmaty. zdrowia...

Marley (, #IP 5f048acd4b) Odpowiedz

Klasyk. Wydymany, któremu ciężko zaakceptować, że znaleźli się tacy, co się nie puścili i nie klaskali z balkonu w trakcie oglądania na tiktoku układów choreograficznych live z ,,oddziału covidowego,,

widać... (, #IP 4df6dc28ce) Odpowiedz

że umiesz tylko obrażać, widać że uczyłeś się kultury jak biologii, czyli nie opanowałeś tematu. Kiedy ty szpanowałeś z roztwartą buźką ja a także inni walczyli o przeżycie w szpitalu, widać jaki masz szacunek do innych ludzi, powiedz to wszystko tym co stracili najbliższych, więc takie komentarze zachowaj dla siebie specjalisto od wszystkiego. Jeden z dziesięciu jeszcze kręcą, dziwne że nie pojawiłeś się w żadnym odcinku.

Stefan (, #IP 5531ab9140) Odpowiedz

Panie foliarz, masz sporo racji ale fakt trochę brakuje kultury w wypowiedzi...

Janusz (, #IP 16fb1bfef2) Odpowiedz

Czeka nas komunizm. Sam Morawiecki to powiedział. Trzeba będzie ukrócić ludzkie wymagania. Nie będą już tyle zarabiać. Jedni będą dołki kopač, drudzy je zasypywać i wszyscy będą zadowoleni, że mają pracę. No chyba, że wybuchnie wojna i wszystko samo szybko wróci na dobre tory, pojawi się konieczność wzrostu, odbudowy. Niestety. W świecie rozwiniętym 20% ludzi zaspokoi wszystkie społeczne potrzeby. Reszta będzie bezużyteczna i potrzebna jedynie jako konsumenci. Żeby to się wszystko utrzymało trzeba będzie ludzi pracą i kasą dzielić.

jurek ogórek (, #IP a5167d3d13) Odpowiedz

a druga strona medalu?

Zło!!! (, #IP 6da95e6535) Odpowiedz

Streszczę krótko artykuł: bezwarunkowy dochód jest zły bo łysy pan na zdjęciu i Lenin. komunizm, komunizm , komunizm. nie wiem po co w lokalnym portalu takie agitki, i po co pan redaktor po co się szarpie na taki temat o którym pojęcia niestety nie ma. A nawet zakładająć, że ma to nie przedstawia zasadniczych kwestii dotyczących problemów które dochód podstawowy ma rozwiązać.

Pietras (, #IP d1430c7d1f) Odpowiedz

Bardzo dobrze, że na lokalnym portalu pojawiają się takie informacje. Bo to wbrew pozorom dotyczy również naszej lokalnej społeczności. Pan Schwab jest wykolejeńcem i jego twórczość / współtwórczość ekonomiczna pod tytułem fit for 55 powinna zostać streszczona i podana do wiadomości we wszelkich możliwych mediach. Pięknie brzmi bezwarunkowy dochód podstawowy, pytanie ile to będzie kosztować ludzi pracujących i jak bardzo zmieni się wartość pieniądza.

Marley (, #IP 5f048acd4b) Odpowiedz

Proste jak konstrukcja cepa. Niestety coraz mniej osób wie/pamięta co to cep, a tym bardziej niewielu pamięta komunizm. Dlatego obawiam się, że spora grupa będzie się piętami po tyłku klepać z radości na myśl o takim smerfastycznym rozwiązaniu - a większość to będą Ci, co zdjęli maseczki dopiero jak im ktoś w telewizorze powiedział, że już mogą.