KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

Usłyszał zarzuty za atak na policjanta po służbie

Dodano:
garwolin - Usłyszał zarzuty za atak na policjanta po służbie

Garwolińscy policjanci zatrzymali 31-latka podejrzanego o naruszenie nietykalności cielesnej policjanta i kierowanie wobec niego gróźb karalnych. Funkcjonariusz w czasie wolnym od służby został zaatakowany za to, że w przeszłości sporządził na mężczyznę wniosek o ukaranie do sądu za popełnione wykroczenia. Podejrzanemu grozi do 3 lat pozbawienia wolności.


Do zdarzenia doszło wczoraj (17.05.) około północy w centrum Garwolina. Kiedy policjant wracał po służbie do domu, został zaczepiony przez 31-latka. Mężczyzna najpierw zapytał głośno funkcjonariusza, czy pamięta, że sporządził na niego wniosek o ukaranie do sądu za popełnione wykroczenia, a zaraz potem wulgarnie zaczął wykrzykiwać i grozić mu pozbawieniem życia. Policjant prowadził rozmowę, starając się uspokoić mężczyznę, jednak 31-latek podchodził coraz bliżej z narastającą agresją. W trakcie zdarzenia oblał policjanta piwem i rzucił w niego puszką. Sytuacja była bardzo dynamiczna. Nagle 31-latek kilka razy zamachnął się i chciał uderzyć policjanta. Jego ciosy w większości zostały zablokowane. Po chwili agresor zaczął pieszo uciekać, jednak policjant dogonił go i obezwładnił. Wezwany na miejsce patrol interwencyjny zatrzymał 31-latka. Mężczyzna trafił do policyjnej celi.

REKLAMA:


Mieszkaniec powiatu garwolińskiego usłyszał dwa zarzuty – naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza w związku z pełnieniem obowiązków służbowych oraz kierowania gróźb karalnych. Przyznał się do ich popełnienia. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Służba w policji nie jest łatwa, a policjant przez cały czas narażony jest na wiele zagrożeń, niestety również po służbie. Dlatego praca pod wpływem stresu, opanowanie i radzenie sobie w trudnych sytuacjach to podstawa policyjnych szkoleń.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

hahahaha dobre (, #IP f9b83abed8) Odpowiedz

zaraz zaraz zaraz coś mi tu nie pasuje Jak to policjant wracał po służbie do domu czyli w tym wypadku jest osoba cywilną i nie można postawić zarzutów naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza w związku z pełnieniem obowiązków służbowych ten policjant był po służbie wiec nie pełnił zadnych obowiązków rozumiem postawienie zarzutów naruszenia nietykalności i na tym koniec

??? (, #IP 42d3b92d50) Odpowiedz

Każdy kto reaguje na popełnione przestępstwo staje się funkcjonariuszem publicznym, a tym bardziej policjant. Twoje IQ jest na poziomie temperatury ciała.

Aaa (, #IP 535d0bf0ac) Odpowiedz

Tak Ci się tylko wydaje adwokacie z internetu. Zaproponuj patusowi swoje usługi dobrze na tym wyjdzie.

bedok z grajdoła (, #IP f9b83abed8) Odpowiedz

co mi sie wydaje ???? ze ten panb policjant bedzie traktowany jak swieta krowa w indiach wyraznie jest napisane był po służbie wracał do domu więc nie pełnił zadnuch obowiazków słuzbowych a co jest bardziej smieszne był po cywilnemu bez munduru wiec co moze mi sie wydawac lub nie nie jestem adwokatem . prawnikiem ale to chyba logiczne ze jesli ktokolwiek idzie sobie w srodku nocy moze byc narazony na zaczepki ze strony róznego rodzaju lumpów ja nie mowie kara musi bys ale jeszcze raz ten gostek był w tym czasie osoba prywatna a nie policjantem na służbie czy to takl trudno zrozumieć

wyjaśnienie. (, #IP 6d1049b76a) Odpowiedz

Art. 222. [Naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza] § 1. Kto narusza nietykalność cielesną funkcjonariusza publicznego lub osoby do pomocy mu przybranej podczas lub w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3. PODCZAS LUB W ZWIĄZKU!!! JEŻELI ZAATAKOWAŁ ZA TO ZE KIEDYŚ ZROBIŁ MU WNIOSEK DO SĄDU TO BYŁO TO W ZWIĄZKU Z WYKONYWANIEM CZYNNOŚCI SŁUŻBOWYCH. TAK CIĘŻKO TO ZROZUMIEĆ?

Aaa (, #IP 0871e79be0) Odpowiedz

Faktycznie ma rację Nicola, tak może rozumować tylko bedok. Zamiast się wymondrzać, lepiej byłoby przeczytać że zrozumieniem artykuł i zajrzeć do kodeksu karnego

Nicola Kargul (, #IP fc7306b1b2) Odpowiedz

klasyka gatunku. bezrobotny, pijany analfabeta wg