Garwolin Sport

Kibicujmy Szymonowi! Jest blisko wyjazdu na Mistrzostwa Europy U-18

Dodano:
garwolin - Kibicujmy Szymonowi! Jest blisko wyjazdu na Mistrzostwa Europy U-18

Nasz najlepszy skoczek w dal - Szymon Głaszczka z Wilgi Garwolin - walczy o minimum wynikowe uprawniające do startu w tegorocznych Mistrzostwa Europy Juniorów Młodszych, które odbędą się w Jerozolimie. IAAF /Międzynarodowa Federacja Lekkiej Atletyki/ ustaliła to minimum na 7.00m, natomiast PZLA /Polski Związek Lekkiej Atletyki/ podniósł go na 7m 15 cm.

Szymon, który posiada rekord życiowy 7.10m, uzyskał na Lidze Lekkoatletycznej w Warszawie rezultat 7.07m, a w najlepszej próbie – 7.14m, niestety przy zbyt sprzyjającym wietrze, przekraczającym 2m/s. Zajął w tej imprezie I miejsce, ale był niepocieszony. Nasz skoczek ma jeszcze cały miesiąc, by wywalczyć paszport na tę arcyważną dla niego imprezę, ale ta świadomość nieco paraliżuje i nie zawsze sprzyja wykonaniu bardzo dobrych technicznie skoków.  

REKLAMA:


Cała sekcja lekkoatletyczna Wilgi wraz z trenerem Stanisławem Busztą, trzyma kciuki i wierzy, że to się naprawdę uda.
Pozostali zawodnicy uzyskali w Warszawie również bardzo dobre rezultaty. 18-letnia, Aleksandra Borkowska, zajęła w biegu na 1500m III miejsce i uzyskała obiecujący czas 5.07.74s. Wiktor Sikora – również U-18, ustanowił w pchnięciu kulą 5 kg nowy rekord życiowy  - 14.00m, a następnie w rzucie dyskiem 1.5 kg – uzyskał  45.86m, czym wypełnił normę na II klasę sportową i oczywiście triumfował w obydwóch rzutowych konkurencjach. W tabelach ogólnopolskich PZLA zajmuje obecnie 13 miejsce w pchnięciu kulą, 12 miejsce w rzucie dyskiem i jest niemal pewien startu w tych konkurencjach w tegorocznych finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbędzie się w Bielsku Białej.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.