Ciekawe tematy z Garwolina

KRRiT chce sprawdzać, co Polacy oglądają w telewizji

Dodano:
garwolin - KRRiT chce sprawdzać, co Polacy oglądają w telewizji

Już wkrótce, jeżeli nowe rozporządzenie rady ministrów wejdzie w życie, KRRiT sprawdzi co Polacy oglądają w telewizji – czytamy na bezprawnik.pl.


Niebawem może wejść w życie rozporządzenie rady ministrów w sprawie programu badań statystycznych statystyki publicznej na rok 2023 r.
‘’KRRiT miałaby pozyskiwać informacje o nazwie operatora przesyłającego dane o urządzeniu, typie ścieżki zwrotnej urządzenia, zakodowanych danych użytkownika z umowy, dacie i czasie startu odbioru urządzenia, dacie i czasie końca odbioru urządzenia, kodzie TERYT adresu użytkownika z umowy do poziomu gminy, nazwie stacji odbieranej na urządzeniu, identyfikatorze stacji odbieranej na urządzeniu i pozycji stacji na liście kanałów operatora’’ – czytamy na Bezprawnik.pl.

Warto przypomnieć, że KRRiT jest wybierana przez Sejm, Senat i prezydenta, czyli jest zależna od władzy.

''Przekazanie, niezależnie od formy w jakiej będzie to zorganizowane o czym za chwilę będzie mowa, takiego zakresu danych pozwoli administracji publicznej na zdobycie wiedzy nie tylko o zasięgu terytorialnym stacji telewizyjnych ale również o preferencjach, w tym politycznych abonentów usług świadczonych przez przedsiębiorców telekomunikacyjnych pomimo, że dane te będą częściowo zakodowane czy zanonimizowane'' - twierdzi Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji

Zdaniem bezprawnika na nowych regulacjach skorzysta państwo i publiczni nadawcy, bo lepiej poznają preferencje użytkowników i mogą poprawić ściągalność abonamentu.

źródło: bezprawnik.pl, wirtualnemedia.pl

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Wielki Brat patrzy (, #IP 3bb78c2341) Odpowiedz

Tv pis (, #IP 975ce77d4d) Odpowiedz

Nie stać mnie na dopalacze oglądam TVP