KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (9 - 15 maja 2022 r.)

Dodano:
garwolin - Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (9 - 15 maja 2022 r.)

Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.


9 maja 2022 r.

W Trąbkach przed godz.9 doszło do potrącenia rowerzysty przez samochód osobowy. Godzinne działania jednego zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu źródła zasilania w pojeździe. Osoba poszkodowana została przewieziona do szpitala przez Zespół Ratownictwa Medycznego.

12 maja 2022 r.
Przed godziną 16 na terenie Osiedla Wilga doszło do pożaru dwóch domków letniskowych oraz poszycia leśnego. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu prądów wody na palące się budynki oraz w obronie na obiekt znajdujący się na sąsiedniej działce. W akcji trwającej prawie jedną godzinę udział brały trzy zastępy PSP i sześć zastępów OSP.

13 maja 2022 r.

W Sobolewie o godz. 8:30 doszło do kolizji dwóch pojazdów osobowych. Działania dwóch zastępów polegały na sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. Po kilkunastu minutach oba zastępy zostały zadysponowane do Sobolewa na ulicę Zieloną, gdzie podczas prac budowlanych uszkodzone zostało przyłącze gazowe do budynku mieszkalnego. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a następnie przy użyciu rozpieracza hydraulicznego zaciśnięciu rury gazowej, co skutecznie zabezpieczyło wyciek gazu do czasu przybycia Pogotowia Gazowego. W działaniach trwających dwie godziny udział brał jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.

W Garwolinie na ulicy Staszica przed godz. 19 doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów i sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych.

14 maja 2022 r.

Po godz. 18 na ulicy Stanisława Moniuszki w Garwolinie mężczyzna został przygnieciony przez samochód ciężarowy, podczas wykonywania jego naprawy. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ustabilizowaniu pojazdu i podniesieniu go przy użyciu poduszek wysokociśnieniowych i rozpieracza ramieniowego. Następnie poszkodowanego mężczyznę ewakuowano na noszach typu deska i przekazano będącemu na miejscu zdarzenia Zespołowi Ratownictwa Medycznego. W działaniach trwających jedną godzinę udział brał zastęp PSP oraz zastęp OSP Garwolin.

REKLAMA:


W tym samym czasie w Garwolinie na Alei Legionów doszło do pożaru budynku gospodarczego (pustostanu). Działania czterech zastępów trwające również jedną godzinę polegały na podaniu prądu wody do wnętrza płonącego obiektu, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. Następnie budynek sprawdzono przy użyciu kamery termowizyjnej, nie stwierdzając zagrożenia.

15 maja 2022 r.
Nad ranem w Woli Koryckiej Górnej samochód osobowy wypadł z drogi i znajdował się poza jezdnią na dachu. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i sprawdzeniu, czy w pojeździe ktoś nie przebywa. Następnie samochód postawiona na koła.

W Reducinie o godz. 15 samochód osobowy uderzył w drzewo, w wyniku czego jedna osoba została poszkodowana. Działania zastępu PSP trwające czterdzieści minut polegały na odłączeniu źródła zasilania w pojeździe oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Przybyły na miejsce zdarzenia Zespół Ratownictwa Medycznego przewiózł osobę do szpitala.
W Józefowie na trasie S17 o godz. 21 doszło do zderzenia czterech samochodów osobowych, w wyniku czego poszkodowane zostały cztery osoby. Działania trzech zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia poprzez wygrodzenie pachołkami dwóch pasów, na którym stały rozbite pojazdy, oświetlenia miejsca zdarzenia oraz odłączeniu zasilania w pojazdach i dokonaniu sorpcji rozlanych na jezdni płynów eksploatacyjnych. Przybyły na miejsce zdarzenia zespół ratownictwa medycznego przetransportował trzy osoby do szpitala. Czas trwania akcji to blisko cztery godziny.

Ponadto w minionym tygodniu zastępy straży pożarnej wyjeżdżały do następujących zdarzeń:
- 14 razy do pożarów traw: Wygoda, Górzno, Zasiadały, Uścieniec, dwukrotnie Cyganówka, Ruda Talubska, Kaleń Drugi, Garwolin, Kaleń Drugi, Stary Puznów, Taluba, Sobolew, Pasternik.
- 8 razy do pożarów poszycia w lesie: Godzisz, Słup Drugi, pięciokrotnie Osiedle Wilga, Grabina.
- 5 razy do drzew powalonych na drogi: Więcków, Wola Rębkowska, Sobolew, Ochodne, Ostrożeń Pierwszy.
- 3 razy do plam oleju na jezdni: Wola Korycka Górna, Wola Rębkowska, Miętne.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.