KurierGarwoliński.pl

Garwolin Sport

Drugi Etap ŻTC Bike Race odbył się w Garwolinie

Dodano:
garwolin - Drugi Etap ŻTC Bike Race odbył się w Garwolinie

Dziś odbył się drugi etap ŻTC BIKE RACE - areną zmagań była trasa w Garwolinie. Poznaliśmy Mistrzów Ziemi Garwolińskiej.

Tegoroczna rywalizacja ŻTC BIKE RACE składa się z dziesięciu etapów, pierwszy etap odbył się w Mińsku Mazowieckim. Dziś zawodnicy ścigali się w powiedzie garwolińskim na rundzie o długości 27 km (najdłuższy wyścig na 108 km miał 4 rundy). Start i meta zlokalizowane zostały w centrum Garwolina przy ul. Kościuszki,  następnie wyścig pojechał ul. Staszica, Spacerową i kolejno przez Unin, Goździk, Przykory, Zagórze, Chęciny, Górzno, Reducin i prosto do Garwolina.

Zawodnicy w cyklu ŻTC BIKE RACE rywalizują w klasyfikacji generalnej, zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymają tygodniowy pobyt w Zakopanem z możliwością wymiany na pobyt w Bułgarii, apartamentowiec KALIA w Słonecznym Brzegu - wybór należy do zwycięzcy. Ponadto nagradzani są również triumfatorzy poszczególnych etapów. Tych nie zabrakło również w Garwolinie, najlepsi mogli liczyć na kawy sygnowane logo ŻTC BIKE RACE, przygotowane przez producenta kawy dla sportowców – Sports Coffee.

REKLAMA:


Organizatorzy, w tym roku by uatrakcyjnić całą rywalizację dokonali zmian w zasadach klasyfikacji generalnej. Wprowadzona została dwustopniowa klasyfikacja generalna SUPER PRESTIGE. Wynik Klasyfikacji Generalnej to suma punktów uzyskanych podczas wielkiego finału w Żyrardowie oraz pięciu najlepszych wyników punktowych uzyskanych w pierwszych 9 etapach cyklu w sezonie 2022.

Dziś poznaliśmy Mistrzów Ziemi Garwolińskiej, którzy zostali wyłonieni z kategorii Fit Race Open.
Pierwsze miejsce zajął Paweł Kostyra (Garwolin) z Inżynierii Rowerowej. Na mecie w kategorii Open był na dwudziestym pierwszym miejscu. Drugie miejsce zajął Hubert Belkiewicz (Parysów) z GSK Horyzont, a trzecie Tomasz Janisiewicz (Garwolin) z GSK Horyzont. Na miejscu czwartym był Mateusz Mikulski (Pilawa), a na piątym Paweł Oziębło (Garwolin).

Szczegółowe wyniki z Garwolina można zobaczyć TUTAJ.

Na finale kategorie M20, M30, M40, M50 i RED podzielone zostaną na dwa peletony startowe zgodnie z następującymi założeniami – z każdej z pięciu kategorii pierwsze 10 osób w generalce obliczonej po 9 (z 10 planowanych) etapach przeniesionych zostanie do PELETONU MISTRZÓW. Pozostali jadą w PELETONIE NOSTALGII. W wypadku nieobecności na starcie osoby z pierwszej dziesiątki do PELETONU MISTRZÓW wchodzi osoba z kolejnego miejsca obecna na zawodach.

Organizatorem imprezy sportowej jest Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów. Bardziej szczegółowe informacje dotyczące przyszłych zmagań kolarskich znajdują się pod adresem www.ztc.pl.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 83

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.