Wiadomości z Garwolina

Antoni Frąckiewicz odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi

Dodano:
garwolin - Antoni Frąckiewicz odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi

20 maja br. w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych. Srebrnym Krzyżem Zasługi został odznaczony Antoni Frąckiewicz. Łącznie zostało przyznanych 21 odznaczeń.

20 maja wicewojewoda mazowiecki odznaczył osoby zasłużone. Srebrnym Krzyżem Zasługi odznaczony został Antoni Frąckiewicz, były radny miejski i powiatowy i prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Obwodu Gołąb Garwolin. Obecnie nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 2 w Garwolinie.

Krzyż Zasługi, ustanowiony w 1923 r., nadawany jest osobom, które położyły zasługi dla państwa lub obywateli, spełniając czyny przekraczające zakres ich zwykłych obowiązków,
a przynoszące znaczną korzyść państwu lub obywatelom, ofiarną działalność publiczną, ofiarne niesienie pomocy oraz działalność charytatywną. Krzyż Zasługi może być nadany tej samej osobie w każdym stopniu dwukrotnie. Przed nadaniem Krzyża Zasługi wyższego stopnia powinny upłynąć co najmniej 3 lata. Odstępstwo od tej zasady dopuszczalne jest wyjątkowo.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.