Garwolin Sport

Ruszyły wojewódzkie finały Turnieju ''Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku''

Dodano:
garwolin - Ruszyły wojewódzkie finały Turnieju ''Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku''

W dniach 30 maja – 1 czerwca na boiska Powiatowego Ośrodka Sportowego w Miętnem k. Garwolina wybiegają reprezentanci i reprezentantki ponad 150 drużyn, którzy powalczą o awans do ogólnopolskiego finału XXII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Zmagania najlepszych w województwie młodych zawodników i zawodniczek w kategoriach wiekowych do lat 8, 10 oraz 12 to dla całego regionu prawdziwe sportowe święto.

Największe wydarzenie piłkarskie dla dzieci w Europie powróciło na stadiony Mazowsza na etapie wojewódzkim po raz pierwszy od 2019 roku. Zakończone w ostatnich tygodniach rozgrywki gminne oraz powiatowe wyłoniły niemal 2 tysiące reprezentantów ze 152 drużyn, którzy już w najbliższych dniach będą rywalizować ze sobą o udział w rozgrywkach finałowych, kończących się 14 czerwca na PGE Narodowym w Warszawie.

– To największy turniej w Polsce, więc dzieciom zależy, aby wziąć w nim udział. Rodzice, nauczyciele oraz trenerzy wspierają młodych zawodników i mocno im kibicują. Wszyscy chcemy, aby dzieci rozwijały nie tylko umiejętności piłkarskie, ale także ogólną sprawność fizyczną – mówi Arkadiusz Szulc, koordynator wojewódzki Turnieju. – Dzieci obserwują kariery starszych kolegów i są bardzo zmotywowane do działania. Wielu zawodników, którzy kiedyś brali udział w turnieju, zarówno chłopcy, jak i dziewczynki, teraz reprezentują nasz kraj oraz grają na szczeblu międzynarodowym – dodaje.

Turniej, który stał się kuźnią talentów

O tym, kto będzie reprezentował województwo mazowieckie drodze do ostatniego etapu rozgrywek, dowiemy się już 30 maja (w kategorii U-12), 31 maja (U-10) oraz 1 czerwca (U-8). Zwycięzcy w kategorii wiekowej U-12 oraz U-10 staną też przed szansą, aby powalczyć o udział w Wielkim Finale Turnieju. Najlepsze zespoły w kategorii wiekowej U-8 otrzymają natomiast nagrody oraz indywidualne wyróżnienia, kończąc tym samym rozgrywki na etapie wojewódzkim.

– Nie ma drugiego takiego Turnieju w Polsce jeśli chodzi o konkurencję i poziom trudności. Udział
w wojewódzkim finale to wielkie osiągnięcie dla zawodniczek i zawodników, którzy w zmaganiach na poziomie kolejno gmin i powiatów wyróżnili się umiejętnościami, determinacją i talentem. Ci, którzy
w najbliższych dniach ponownie okażą się najlepsi, pojadą do Warszawy i na Stadionie Hutnika będą walczyć z reprezentantami pozostałych województw o Wielki Finał na PGE Narodowym – podkreśla Cezary Kulesza, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej i dodaje: – Co istotne i w pewien sposób symboliczne, tego samego dnia, na tej samej murawie, seniorska kadra piłkarzy reprezentacji Polski wybiegnie na mecz Ligi Narodów z Belgią. Każda zawodniczka i każdy zawodnik finałów ogólnopolskich otrzyma bilet na to spotkanie.

REKLAMA:


Wśród uczestników Turnieju z dużym prawdopodobieństwem znajdą się przyszłe gwiazdy seniorskiej piłki – w przeszłości o puchar walczyli m.in. Arkadiusz Milik, Piotr Zieliński, Ewa Pajor czy Paulina Dudek, a w sumie już ponad 100 uczestników tych rozgrywek zagrało w juniorskiej lub seniorskiej reprezentacji Polski.

Sportowa rywalizacja w duchu równych szans

Turniej swoim zasięgiem obejmuje blisko 98 proc. powiatów, a z każdym kolejnym rokiem swoją obecność w rozgrywkach coraz mocniej akcentują dziewczynki, które dziś stanowią ok. 1/3 wszystkich uczestników.


– Dużą wartością Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” jest przeprowadzanie rozgrywek we wszystkich województwach. Dzięki temu w całej Polsce możemy zachęcać dzieci do uprawiania sportu
i aktywnego spędzania czasu, co Tymbark czyni już od 16 lat jako główny sponsor Turnieju. Dodatkowo, skala i dostępność Turnieju, pozwalają na odkrywanie nowych talentów i pójście najzdolniejszym piłkarsko dziewczętom i chłopcom śladami Milika, Modera, Piątka, czy Dudek. Finały wojewódzkie będą bez wątpienia prawdziwym, piłkarskim świętem pełnym pięknych, sportowych emocji – mówi Krzysztof Pawiński, CEO Grupy Maspex.

Największy turniej w Polsce i w całej Europie
Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to największe wydarzenie piłkarskie dla dzieci
w Europie, w którym udział wzięło do tej pory ponad 2,5 miliona dziewcząt i chłopców z całego kraju. Organizatorem rozgrywek jest Polski Związek Piłki Nożnej, sponsorem głównym firma Tymbark, a brązowym sponsorem firma Electrolux.

XXII edycja Turnieju odbywa się pod Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. W Komitecie Honorowym wydarzenia znalazły się Ministerstwo Edukacji i Nauki, Ministerstwo Zdrowia, a także Ministerstwo Sportu i Turystyki, które współfinansuje wydarzenie ze swoich środków.

Szczegółowy harmonogram spotkań dostępny jest na stronie Turnieju: www.zpodworkanastadion.pl.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.