Garwolin Sport

Pogoń za rekordami zawodników Wilgi!

Dodano:
garwolin - Pogoń za rekordami zawodników Wilgi!

Zawodnicy Wilgi Garwolin w ostatnim czasie prezentują bardzo wysoką dyspozycję i biją różnego rodzaju rekordy.


Rekord to jest coś! Rekord życiowy, rekord szkoły, powiatu, województwa, Polski,l Europy i Świata! Gdzie jest kres ludzkich możliwości? Rekord cieszy, dopinguje do dalszej pracy, jest sportowym narkotykiem. Rekordy obejmują różne dziedziny życia, ale najczęściej mówi się o rekordach sportowych w pływaniu, podnoszeniu ciężarów i oczywiście w lekkiej atletyce. Tych w lekkoatletycznym światku garwolińskiej Wilgi, ostatnio nie brakowało.

Emilia Mazek, która startowała w „Piaseczyńskiej Piątce” przebiegła ten dystans w czasie nowego rekordu powiatu – 17.14.97s, co zapewniło jej  I miejsce, z przewagą ponad 90 sekund nad następna zawodniczką. Dodajmy, że nie jest to ostatnie słowo Emilki na tym dystansie, gdyż bieg odbywał się w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych.    

Nasz eksportowy skoczek w dal, Szymon Głaszczka, zwyciężył z kolei w III rzucie Warszawskiej Ligi Lekkoatletycznej, a wynikiem 7 metrów i 10 cm wyrównał własny rekord powiatu w kategorii open. W pokonanym polu pozostawił m.in. mistrza Polski juniorów młodszych z 2021 rku, Patryka Kamionka.   

REKLAMA:


Z kolei kolega klubowy Szymka, Wiktor Sikora, uzyskał w rzucie dyskiem 1.5 kg wynik 48.17m i nowy rekord życiowy /I miejsce/ i w krajowym rankingu PZLA, awansował na wysokie  8 miejsce.

Ruda Talubska. W zawodach lekkoatletycznych szkół podstawowych o Puchar Wójta Gminy Garwolin, Marcina Kołodziejczyka, 14-letnia uczennica SP w Woli Rębkowskiej, Małgorzata Dębecka, uzyskała w rzucie piłeczką palantową wynik 48.50 m i poprawiła o półtora metra poprzedni  rekord, który należał do jej klubowej koleżanki – Eweliny Kucharskiej.

Działanie klubu jest współfinansowane ze środków Urzędu Miasta Garwolina, w ramach zadania publicznego.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 3

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.